Ez a hét sem kezdődött jól a távol-keleti tőzsdéken: hétfő reggel is veszítettek értékükből a vezető indexek. A jelek szerint tehát folytatódik a pesszimista hangulat a piacokon, a befektetők többsége továbbra is a gazdaság kilábalása miatt aggódik, illetve az eurózóna tagállamok magas adósságállománya rontja a hangulatot.
9951 ponton fejezte be a hétfői kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,05 százalékkal maradt el a múlt pénteki értéktől. Ez majdnem két hónapos mélypontot jelent: utoljára december 10-én zárt ennél alacsonyabban a japán tőzsde. A hongkongi Hang Seng 1,08 százalékot veszített értékéből, a Shanghai Composite pedig 0,14 százalékkal esett vissza a hét első napján. 0,91 százalékos mínuszt szedett össze a nap végére a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon pedig néhány pontos emelkedés volt tapasztalható.
A Toyota részvényei a nap első felében visszapattantak, miután a cég legnépszerűbb modelljeivel kapcsolatban hetek óta újabb és újabb visszahívásokat jelentenek be gyári hibák miatt. A nap végére aztán ismét lefelé fordultak a cég papírjai a tőzsdén, végül majdnem egy százalékot veszítettek péntekhez képest.
A nemzetközi piacokon az utóbbi néhány hétben az európai államok túlzott adósságállománya okozott komoly aggodalmakat. Először a görögökről jelentek meg olyan hírek, melyek problémákat vetítettek előre, majd a múlt hét második felében már Portugália kapcsán is előjöttek a gondok.
Pénteken meglepetésre az amerikai munkanélküliség csökkenéséről számoltak be a hatóságok: 10 százalékról 9,7 százalékra mérséklődött a ráta. A legtöbb elemző azonban úgy véli, hogy még korai örülni, várhatóan évekig fog tartani, mire a válság előtti szintre visszaesik az állástalanok aránya.
Az olaj ára tovább csökkent hétfő reggel, így a jegyzés ismét a 70 dolláros szintet közelíti. Reggel kicsivel 71 dollár felett volt egy hordó nyersanyag árfolyama.