8845 pontig esett vissza a szerdai kereskedés második felére a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,66 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. Eközben a hongkongi Hang Seng 0,43 százalékot veszített, míg a Shanghai Composite 1,57 százalékot bukott. A dél-koreai Kospi index 1,46 százalékos gyengülést mutatott, míg a tajvani piacon 2,56 százalékos volt a szakadás.
A Wall Streeten már kedden megjelent a pesszimizmus, a gyenge ingatlanpiaci adatok hatására a befektetők elfordultak a részvényektől. Ráadásul az ingatlanpiac botladozása azt jelzi, hogy a korábban vártnál lassabb lehet az amerikai gazdaság kilábalása, ráadásul a közgazdászok arra figyelmeztetnek, hogy a korábbi évek válságait rendre az ingatlanpiac jelezte előre.
Az elmúlt hetekben a japán exportőrök a túl erős jen miatt szenvedtek, szerdán azonban olyan pletykák terjedtek el, hogy a japán kormány is megunta a helyzetet, ezért kész beavatkozni a jen gyengítése érdekében. Az esetleges intervenció hírére a japán deviza azonnal gyengülésnek indult, így 15 éves csúcsról fordult vissza a dollárral szemben.
Ennek ellenére a tőzsdén nem volt érzékelhető a pozitív hangulat, a kivitelre termelő vállalatok most az amerikai gazdaság már említett problémái miatt veszítettek értékükből. A Toyota részvényei például 2,3 százalékkal lettek olcsóbbak a kereskedés második felére, míg a Canon 2,4 százalékot bukott.
mfor.hu