A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 327,01 pontos, 1,23 százalékos csökkenéssel, 26 212,15 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 12,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője az MTI-nek elmondta: a nemzetközi hangulatnak megfelelően negatív hangulat uralkodott a magyar piacon, a vezető részvények is a nemzetközi hangulatot követték. Az OTP a szerdai kereskedésben többet esett, mint az előző napokban - tette hozzá.
Az elemző kiemelte: az Amerikai Egyesült Államokból a délután folyamán fontosabb makroadatok érkeztek - tartós ipari cikkek megrendelései, gyáripari megrendelések - amelyek erősebbek voltak a vártnál. Az amerikai adatok hatására erősödtek ugyan a nemzetközi börzék, azonban a zárásra visszaestek az indexek - mondta.
Wéber Tamás, az MKB Bank portfólió kezelője az M1 aktuális csatornán arról számolt be, hogy az európai tőzsdéken, amelyek szintén nagyjából 1 százalékot estek szerdán, egész nap negatív tartományban kereskedtek.
Az elemző szerint a Magyar Telekom esetében nem jó jel a közeli jövőre nézve, hogy bár a cég kedden este tette közzé első negyedéves gyorsjelentését, ami bár a vártnál jobb eredményekről számolt be, mégis esett a papír árfolyama a szerdai kereskedésben.
A Mol 85 forinttal, 0,52 százalékkal 16 235 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 162 forinttal, 2,28 százalékkal 6957 forintra esett, forgalmuk 6,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 9 forinttal, 1,91 százalékkal 462 forintra gyengült, forgalma 984,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 20 forinttal, 0,37 százalékkal 5355 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el.
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon. Az euró 313,07 forintos, a dollár 272,31 forintos, a svájci frank 284,67 forintos jegyzése este fél nyolckor a forint sorrendben 0,24, 0,26 és 0,10 százalékos napi gyengülésének felel meg a fenti devizákkal szemben.
Az állampapír piacon a 3 és az 5 éves kötvények esetében kaphattuk fel a fejünket, hiszen mindkét lejárat esetén 9-9 bázispontos hozamemelkedést láthattunk. Ehhez képest a több futamidőnél nyugalmasabb volt a kereskedés. A 3 hónapos papírok esetében egy bázisponttal még csökkent is a hozam. A 10 éves kötvények esetében 2 bázispontos hozamemelkedést jegyezhettünk fel.
MTI/mfor.hu