A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 11 097 ponton zárta a keddi kereskedést, ez 1,01 százalékkal volt magasabb a hétfői értéknél. A hongkongi Hang Seng 0,6 százalékkal erősödött, a Shanghai Composite viszont kilógott a sorból 0,15 százalékos lecsorgásával. 0,48 százalékot javított a kereskedés végére a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon pedig 0,19 százalékos felfelé araszolás volt megfigyelhető.
A hangulat javulása elsősorban annak volt köszönhető, hogy Amerikában hétfőn bejelentették: februárban sorozatban ötödik alkalommal emelkedtek a fogyasztói kiadások. Ez pedig általában a gazdasági növekedés egyik legfontosabb indikátora szokott lenni, különösen az Egyesült Államokban, ahol a gazdasági növekedés kétharmadát a belső fogyasztás adja.
Ázsia számára azért jó hír, ha az amerikaiak többet költenek, mert ennek köszönhetően nő az Egyesült Államok importigénye, amit jórészt ázsiai cégek elégítenek ki. A régió sok vállalata szinte kizárólag külföldi piacokra - elsősorban Amerikába - gyárt.
A befektetők továbbra is figyelemmel kísérik a görög adósságválság lefolyását, most azonban a görögök megsegítésével kapcsolatos pozitív hírek egyelőre elhomályosítják a kockázatokat. Görögország hétfőn 6,76 milliárd eurónyi kötvényt tudott értékesíteni a piacon, ami jól jelzi, hogy nőtt a befektetők bizalma az EU-IMF mentőcsomag elfogadása után.
A devizapiacokon a dollár kismértékben erősödött a japán jennel szemben, míg az euró ellenében stagnált. A nyersanyagok közül az olaj árfolyama emelkedett, kedd reggel több mint 82 dollárt kellett adni egy hordó nyersolajért.
Menedzsment Fórum