A részvénypiac forgalma 6,3 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött a pénteki záráshoz képest, a Magyar Telekom kivételével, amely változatlan árfolyamon zárt. Czinkotai Norbert, a KBC Equitas elemzője az M1 aktuális csatornán kiemelte: jól teljesített a magyar tőzsde, a Magyar Telekomon kívül valamennyi nagyobb papír enyhe többlettel tudott zárni. A magyar tőzsde 6,3 milliárd forintos forgalma nem volt különösebben "acélos", a befektetők az Európai Központi Bank, illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed monetáris politikájával kapcsolatos heti bejelentésre várnak - jegyezte meg.
Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: a délelőtti kereskedés nehezen indult, alapvetően az olajár körüli hírek, bizonytalanságok befolyásolták a kereskedést. A két nagy olajkitermelő állam, Irán és a Szaúd-Arábia üzletemberei nem tudtak megállapodni az olajár körüli vitákban, ez elbizonytalanította a befektetőket - fejtette ki. Hozzáfűzte, hogy április 17-én lesz majd az olajkitermelők katari találkozója, ahol elvileg az olaj-kitermelési kvótákról, a kitermelés csökkentéséről kellene megállapodniuk.
"A kora délutáni órákban megfordult a trend, a német tőzsdeindex, a DAX végül is enyhe emelkedéssel zárt, és a feltörekvő piacok tőzsdéi magukra találtak, a BÉT is pozitív tartományban fejezte be a kereskedést. A Richter vezette a BÉT-en az emelkedést, az Equilornál azt gondoljuk, van tér még felfelé a papír árfolyamában" - mondta Kiss Mónika.
A Mol 0,21 százalékkal 16 390 forintra erősödött, az OTP-részvények ára 0,38 százalékkal 6946 forintra nőtt. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 459 forintot ért, a Richter papírok árfolyama 0,75 százalékkal 5499 forintra emelkedett.
A forint a főbb devizákkal szemben erősödni tudott, kora este egy euróért 312,2 forintot kellett adni, egy amerikai dollár 273,9, egy svájci frank pedig 285,7 forintot ért.
Az állampapírok másodpiacán ritka dolog történt, ugyanis az összes futamidőn változatlanok maradtak a hozamok.