2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A napközben mérsékelt pluszban álló amerikai tőzsdeindexek a kereskedés végén kilőttek, azt követően, hogy Merkel és Sarkozy biztosította a görögöket eurótagságukról.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 140,73 ponttal, azaz 1,27 százalékkal 11246,58 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 15,81 ponttal, 1,35 százalékkal 1188,68 pontra emelkedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 40,40 ponttal, 1,60 százalékkal erősödött és 2572,55 ponton zárt.

Gyakorlatilag az eddigi nótát fújta szerdán is a német kancellár és a francia elnök, vagyis elvárják az athéni kormánytól, hogy szigorúan és hatékony módon léptesse életbe azokat a megszorító intézkedéseket, amelyeket a júliusban jóváhagyott legutóbbi mentőcsomag feltételeként szabott a nemzetközi pénzügyi közösség. A mérleg másik serpenyőjébe a Görögország jövője az euróövezeten belül van nyilatkozat került. Mindez koránt sem jelenti az államcsőd elkerülését, csupán azt, hogy esetleg néhány hónappal kitolódhat annak időpontja.

A befektetők az elmúlt hetek negatív jelzései után végre optimizmusra okot adó nyilatkozatot olvashattak, ám ez korántsem jelenti a helyzet megoldását, vélekedett a CNN-nek nyilatkozva egy elemző. Sajtóhírek szerint sem Merkel, sem Sarkozy nem áll ki egyelőre a közös eurókötvények kibocsátásáért. Az ugyanakkor látszik, hogy Görögország az állandó megszorítások miatt súlyos recesszióban van, így esélye sincs az egyébként is óriási adósságteher jövőbeni törlesztésére.

Ráadásul szerdán több kellemetlen hír is napvilágot látott. Rögtön reggel tette közzé a Moody's, hogy leminősít több francia bankot. Majd kora délután Amerikában láttak napvilágot a vártnál rosszabb gazdasági adatok. Az amerikai GDP szempontjából döntő fontosságú kiskereskedelmi forgalom stagnált. Míg a termelői árindex az elemzők által jelzettnél erőteljesebben nőtt, ami az infláció veszélyt erősíti.

Nagy kérdés, hogy az európai helyzetre a hangzatos nyilatkozatokon túl lesz-e konkrét orvosság, anélkül ugyanis a piacok összességében inkább lefele tarthatnak az idei év második felében.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!