A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,10 százalékkal 12569,87 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,35 százalékkal 2825,77 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutató 0,13 százalékkal 1337,88 pontra esett.
Az amerikai piac egyetlen említésre méltó, kedden publikált adata gyáripari megrendelések volumene volt, mely májusban ismét nőtt, 0,8 százalékkal, igaz az elemzők 1 százalékos bővülést prognosztizáltak. A hír ugyanakkor nem hatott érdemben a piacra, a kezdeti mínuszok nem növekedtek, és a pénteki zárás körül hullámoztak a főbb indexek.
Az európai adósságproblémákról érkező hírek ezúttal nem okoztak pánikot, pedig két nagy hitelminősítő intézet is elég komor jelentéssel rukkolt elő. Az S&P a görögök megmentését célzó francia tervet úgy jellemezte, hogy az gyakorlatilag az államcsőd elismerése. A nap végi hangulatba pedig a Moody's "rondított bele", amikor négyfokozatú leminősítéssel megvonta a befektetési ajánlású szuverén adósosztályzatot Portugáliától. A múlt hetet végig jelentős emelkedéssel teljesítő New York-i tőzsdeindexek azonban nem omlottak össze, minimális reakció volt csak a hírekre.
Elsősorban a technológiai szektor cégeit keresték a befektetők, köszönhetően az ott napvilágot látott vállalati híreknek. A Netflix kedden jelentette be, hogy online tévé-videó szolgáltatását 43 országra terjeszti ki, még idén megjelenik a dél-amerikai és a karibi térségben. Pozitív hatása volt a ma bejelentett Baidu-Microsoft együttműködésnek is, melyből a szakértők szerint mindkét vállalat profitálhat.
A két százalékkal erősödő olajár az energiaszektort ezúttal nem segítette, sőt az energiacégek relatív alulteljesítők voltak kedden, ahogy a bankszektor is rossz napot zárt.
mfor.hu