Ide-oda ingadozott egész nap a BUX, jelentős mínuszban és pluszban is járt, majd végül délután 0,53 százalékkal szerdai értéke felett állapodott meg a mutató. A nemzetközi piacokon vegyes volt a hangulat, az amerikai tőzsdék szerdai bukása után csütörtökön Európában vegyesen szerepeltek az indexek, majd a Wall Street csökkenő nyitás után kezdett felkapaszkodni.
A BUX index délután 11 845 ponton állt, ez 62 ponttal, 0,53 százalékkal volt magasabb a szerdai értéknél. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol és az OTP húzták felfelé a mutatót, a gyógyszergyárak viszont mínuszban fejezték be a napot. A Mol végül 3,54 százalékkal zárt szerdai értéke felett, így 10 095 forintot értek az olajtársaság papírjai, míg az OTP 3,36 százalékos drágulás után 2615 forintba került. 1,05 százalékot bukott a Magyar Telekom, mely 564 forintig esett vissza.
A gyógyszergyártók egész nap mínuszban voltak szinte, különösen az Egis bukása volt szembetűnő. A kisebbik papír a végére 6,89 százalékot bukott, 10 000 forintra esett vissza az árfolyama. A Richter 2,69 százalékkal lett olcsóbb a kereskedés végére, 25 300 forintot adtak a vállalat részvényeiért.
A forint viszonylag stabilan tartotta magát 270 felett az euróval szemben, miután átlépte a lélektanilag fontos szintet, nagyjából meg is állt a magyar deviza gyengülése. A tőzsde zárása után is 270 felett egy kicsivel állt a forint az euróval szemben.
A nemzetközi piacok vegyesen szerepeltek csütörtökön, Európa a BUX-hoz hasonlóan hullámzott, délután éppen kismértékű pluszban voltak a mutatók. A tengerentúlon gyengüléssel kezdtek a Wall Street legfontosabb indexei, majd felfelé indultak. A Wal-Mart a korábbinál kedvezőbb profitelőrejelzést tett közzé, ez lehetett az egyik oka annak, hogy megfordult a hangulat.
A nap második felében a vártnál gyengébb makroadat jelent meg ismét az amerikai munkaerőpiacot illetően: a 6,5 százalékos októberi munkanélküliség után kiderült, hogy a múlt héten 516 ezren jelentkeztek munkanélküli segélyért, ez a szám hét éve nem volt ilyen magas.