A tegnapi véglegesített negyedik negyedéves GDP-adat után volatilis kereskedés jellemezte a vezető amerikai piacokat, melyek végül mínuszban zárták a napot. A Dow Jones index több mint 100 pontot esett a végére.
Tegnap hozták nyilvánosságra, hogy az amerikai gazdaság a tavalyi negyedik negyedévben 0,6 százalékkal bővült, ez megfelelt az előzetes adatoknak. A heti munkanélküliségi adatok kicsivel jobban alakultak a vártnál, míg a fogyasztói kiadások negyedik negyedéves alakulása kicsivel marad el az előzetesen becsült adattól.
A Dow Jones ipari index 120 pontos csökkenés után 12 302 ponton zárta a kereskedést, ez 0,97 százalékkal alacsonyabb a szerdai értéknél. A Standard & Poor's 1,15 százalékot veszített a nap végére, a Nasdaq index pedig 1,87 százalékkal esett vissza.
A Nasdaq gyenge teljesítménye annak is köszönhető, hogy az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentésének hatására a technológiai szektor lett a tegnapi nap egyik vesztese. Az Oracle árfolyama 7,2 százalékakl csökkent, a Google pedig 3,1 százalékot bukott a zárásig.
Az olaj ára most tovább emelkedett a múlt heti jelentős visszaesés után, tegnap a kereskedés végén 1,68 dollárral ért többet egy hordó nyersanyag, mint egy nappal korábban, 107,58 dollár volt az árfolyam.
A makroadatok közül érdemes figyelni a fogyasztói kiadások alakulására, ennek februári adatát ma közlik. Emellett megjelennek a szamélyes bevételek és kiadások alakulásáról szóló statisztikák.
Az ázsiai indexek többsége jelentős pluszban volt nem sokkal a kereskedés zárása előtt. A Nikkei 225 index 1,7 százalékot javított tegnapi értékéhez képest, a Hang Seng pedig 2,1 százalékkal állt magasabban, mint csütörtökön. Az indexeknek ez a legnagyobb heti emelekdésük az év eleje óta, mely nagyrészt annak köszönhető, hogy a kínai offshore olajcég, a Cnooc a vártnál jobb eredményeket közölt, a Samsung pedig megemelte várakozásait idei eladásait tekintve.
Oszkó Péter: Szeretem feszegetni a határokat!
Menedzserek a szervezetben