2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A régió három devizáját összehasonlítva a január 2-i nyitó szintekkel, a forint 1,15 százalékos gyengülése közel a fele korona gyengülésének, ugyanakkor a zloty 2,85 százalékos lemorzsolódásával összemérve kifejezetten kedvezőnek tűnik, írja a Commerzbank devizapiaci kommentárjában.

EUR/HUF (293,00 – 296,50): Ugyan az EURUSD árfolyama továbbra is az 1,33-as szint közelében van, az utóbbi hetekben a bizonytalan nemzetközi hangulatban az egész régió gyengül. Több, mint két hete nem járt a 290-es szint alatt a forint. Először a gyengébb forintárfolyamról szóló nyilatkozatok, majd a következő MNB elnök személye, illetve lehetséges monetáris politika miatt ragadt a 295-ös szint közelében az árfolyam. A régió három devizáját összehasonlítva a január 2-i nyitó szintekkel, a forint 1,15 százalékos gyengülése közel a fele korona gyengülésének, ugyanakkor a zloty 2,85 százalékos lemorzsolódásával összemérve kifejezetten kedvezőnek tűnik. Továbbra is marad a kitettség a nemzetközi hangulatváltozásnak, a rossz híreket azonnal, a jókat kevésbé lekövetve. A 293-298-as szintek lehetnek fontosabb megállók rövidtávon egy esetleges trendforduló esetén.

EUR/USD (1,3260 – 1,3380): Továbbra is szűk sávban - 1,3260- 1,3380 között -, de hektikusan mozog az árfolyam. Úgy tűnt, hogy kedvezően fogadják majd a piacok az EKB elnökének szavait, illetve az amerikai megoldást az adósságplafon kitolásáról, ami a problémát ugyan nem oldja meg, de május közepéig újabb haladékot jelent. A ma reggeli, vártnál rosszabb francia beszerzési menedzser-index adatra gyengüléssel reagált a közös deviza, majd a vártnál sokkal jobb német adatra ugyanilyen gyorsan visszakorrigált az árfolyam az 1,3320-as nyitó szintekre. Ezek a heves mozgások a piac bizonytalan hitét jelzik az euró krízis megoldásában. A politikai nyilatkozatok után, jó makró adatokkal alátámasztva is meg kell jelennie ennek a folyamatnak. Az eurózóna BMI indexe, illetve az amerikai munkaerő piaci adat okozhat ma még kilengéseket az 1,3250-1,3380-as sávban.

CHF/HUF (236,00 – 240,00): Bár ma reggel ismét az 1,24-es szint fölött járt az árfolyam, de a rossz francia adat miatt csökkenő kockázatvállalás a frankot erősítette az euróval szemben. A forint is szenved, így továbbra is a 237-239-es sáv lehet a jellemző.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!