9811 ponton állt a szerdai kereskedés végén a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A többi piac nem jött ki ilyen jól a mai napból: a hongkongi hang Seng 1,07 százalékot, a Shanghai Composite pedig 1,91 százalékot bukott a kereskedés végére. 0,11 százalékos mínuszban volt a záráskor a dél-koreai Kospi, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,68 százalékos lecsorgást mutatott.
Írországgal kapcsolatban továbbra is bizonytalanok a befektetők, a napokban elsősorban ez okozza az óvatos hangulatot. Kedden kezdődött Brüsszelben az Európai Unió pénzügyminisztereinek csúcstalálkozója, melyen az ír adósságválság kimeneteléről tanácskoznak. A piac továbbra is szinte biztosra veszi, hogy lesz valamilyen uniós segítség, csak annak mértéke és mikéntje kérdéses.
Az írek mellett lassan újabb országok kerülnek előtérbe: a piac már Portugália és Spanyolország adósságának finanszírozhatóságát is kétségbe vonja. A helyzet kezd kísértetiesen hasonlítani a tavasszal történtekre, amikor Görögország makacssága miatt már az eurózóna és az EU léte került veszélybe.
Írország mellett a másik rizikófaktor Kína ezekben a napokban. Az országban a múlt héten közölték, hogy az infláció több mint kétéves csúcsra emelkedett, ez pedig egy esetleges kamatemeléssel kapcsolatos pletykák megindulásához vezetett. A legtöbb elemző arra számít, hogy már az idei év vége előtt 25 bázisponttal szigorít majd a kínai jegybank, hogy azzal is hűtse a gazdaságot.
A nyersanyagárak csökkenése miatt a szerdai nap vesztesei a bányatársaságok voltak Ázsiában: a BHP Billiton 2 százalékkal lett olcsóbb, a Rio Tinto pedig 3 százalékot veszített értékéből. A devizapiacon a dollár gyengült a jennel és az euróval szemben is kismértékben.
mfor.hu