Hullámzó nap után pluszban tudott zárni a BUX index, mely a végéig közel 2 százalékkal erősödött szerdához képest, főleg az OTP javulása húzta a tőzsdét. A bank árfolyamát az utóbbi napokban a megjelent pletykák befolyásolták leginkább: először a magyar bank esetleges felvásárlásáról cikkeztek, majd csütörtök reggel már az ukrán vállalat lehetséges eladása kerül előtérbe a sajtóban.
A BUX index végül 12 785 ponton zárta a csütörtöki napot, ez 1,92 százalékkal volt magasabb, mint egy nappal korábbi értéke. A részvényforgalom átlagosnak volt mondható, mintegy 18 milliárd forint cserélt gazdát a piacon a nap végére. A vezető papírok kivétel nélkül javítani tudtak, főleg az OTP húzta felfelé a tőzsdét. A bankrészvények végül 3000 forinton zártak, ami 3,45 százalékkal volt magasabb, mint szerdai árfolyamuk. A Mol 0,59 százalékkal kapaszkodott feljebb, 10 300 forintba került a kereskedés zárásakor. 1,39 százalékkal erősödött a Magyar Telekom, mely így ismét az 580 forintos kulcsszint felett, 582 forinton zárt.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszeripari részvények, melyek közül a Richter 2,88 százalékos emelkedés után 28 800 forintba került, az Egis viszont 10 650 forintig esett vissza, ami 1,39 százalékkal volt alacsonyabb szerdai áránál.
A nemzetközi piacokon főleg az európai jegybankok kamatdöntései mozgatták a kereskedést: a Bank of England a vártnak megfelelően 100 bázisponttal mérsékelte a kamatszintet, az EKB viszont a vártnál nagyobbat, 75 bázispontot vágott.
A forint szűk sávban mozgott, a délutáni kamatdöntések sem mozdították ki jelentősen korábbi pozíciójából. A tőzsde zárása után nem sokkal 261,26 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 204,66 forint volt. Mindez azt jelenti, hogy a várakozással ellentétben a kamatok csökkentése sem volt jelentős hatással a magyar devizára, továbbra is a 260-262 közötti sávban mozog az euróval szemben a forint.
A tengerentúlon a vártnál jobb adatok jelentek meg a munkaerőpiacot illetően: az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt heti 525 ezerről 504 ezerre esett vissza, pedig az elemzők arra számítottak, hogy 540 ezer környékére emelkedik mejd a szám. Ugyanakkor a DuPont építőipari cég és az AT&T telefontársaság épp szerdán jelentett be több ezer fős elbocsátásokat.