Január elején rögtön fontos makroadatok jelennek meg világszerte: több országban is a héten közlik a munkanélküliség decemberi alakulását. A várakozások szerint az Egyesült Államokban 7 százalékra emelkedett a munkanélküliség a novemberi 6,7 százalékról. Emellett a Fed is a napokban közli legutóbbi ülésének jegyzőkönyvét, melyből kiderülhet, milyen arányban szavazott a jegybank a kamatcsökkentésre.
A hétfői nap még csendben telhet el a tőzsdéken, akkor ugyanis még nem jelennek meg fontos makroadatok, keddtől viszont beindul a nagyüzem. Kedden a brit lakásárak alakulásáról kaphatunk képet, az utóbbi hónapok árzuhanása miatt erre különös figyelem fordul a szigetországban. A tengerentúlon a gyáripari megrendelések alakulását és a Fed legutóbbi ülésének jegyzőkönyvét érdemes megemlíteni a keddi napról. A gyáripari megrendelések októberben 5,1 százalékkal estek vissza, most a novemberi adatot közlik az amerikai hatóságok. A Fed-jegyzőkönyv azért lehet érdekes, mert legutóbbi ülésén a jegybank történelmi mélységbe, 0,25 százalékra csökkentette a kamatszintet, az ülés jegyzőkönyvéből megtudhatjuk, milyen arányban szavaztak a döntéshozók. Emellett várhatóan arról is említést tesz majd a jegyzőkönyv, hogy a jövőben milyen eszközökhöz folyamodhat a Fed a gazdaság felpörgetése érdekében. Itthon kedden közli a KSH az ipari termelői árak novemberi statisztikáját, illetve a kormányzati szektor legfrissebb adatait.
Szerdán reggel Németországban közlik a decemberi munkanélküliségi adatokat, majd délelőtt a termelői árak alakulásáról kaphatunk képet az eurózónából. Ráadásul a nap első felében Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke is beszédet mond, az ő szavaira szintén figyelni szoktak a befektetők. A tengerentúlon szerdán délután közlik az ADP munkaerőpiaci index decemberi alakulását, mely az álláshelyek alakulását tartalmazza a versenyszférában. Ez a munkanélküliség egyik fontos indikátora, novemberben 250 ezres visszaesést mutatott az index. Hazánkban szintén szerdán jelennek meg a legújabb munkanélküliségi adatok, de a KSH még csak a szeptember-november közötti időszak számait közli.
Csütörtökön elsősorban az eurózónára figyelnek a befektetők, akkor jelenik meg ugyanis a harmadik negyedéves gazdasági növekedés felülvizsgált adata. A szakemberek szerint nem fognak változtatni az előzetes számokon, megerősítik azt, hogy a második negyedévhez képest 0,2 százalékkal csökkent az eurózóna gazdasága. A Bank of England szintén csütörtökön tartja következő kamatmeghatározó ülését, a várakozások szerint a mostani 2 százalékról 1,5 százalékra mérsékli a kamatszintet a szigetország jegybankja. Legutóbb 1 százalékkal csökkentette a kamatot a jegybank, azonban most lassulhat a vágás üteme.
A hét utolsó munkanapján jórészt az Egyesült Államokban jelennek meg fontos adatok, de Európára is érdemes lesz figyelni. Németországban és az eurózónában egyaránt pénteken közlik a kiskereskedelmi forgalom novemberi alakulását, míg Nagy-Britanniában az ipari termelés számai jelennek meg. Amerikában magyar idő szerint péntek délután közlik a decemberi munkanélküliségi adatokat, az elemzők várakozásai szerint a novemberi 6,7 százalékról 7 százalékra emelkedett a munkanélküliség. A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma 480 ezerrel csökkent a várakozások szerint a novemberi 533 ezres visszaesés után.
A makroadatok mellett várhatóan az olajárra figyelnek majd kiemelten a befektetők, hiszen a Gázai-övezetben kirobbant konfliktus miatt hétfőn reggelre 47 dollár fölé emelkedett egy hordó olaj ára a világpiacon. Az Egyesült Államokban szerdán jelenik meg az olajkészletek múlt heti alakulásáról szóló statisztika, mely szintén hatással lehet a nyersanyag árára.