Az amerikai pénzügyi cégek eddig sem voltak könnyű helyzetben, de a Goldman szerint még mindig nem ért véget a veszteségleírások időszaka, további bejelentések jöhetnek. Éppen ezért most a harmadik legnagyobb amerikai bankot, a Merrill Lynchet minősítette le eladásra az elemző.
A Merrill árfolyama idén már 51 százalékkal esett a New York-i tőzsdén, a Goldman Sachs szerint még nincs vége a zuhanásnak. William tanona, a cég elemzője tegnapi értékelésében 23 százalékkal csökkentette a célárat a Merrill részvényeivel kapcsolatban, így már csak 22 dolláros árfolyamot várnak, miközben tegnap még 26,21 dolláron zártak a papírok.
A Merrill Lynch eddig már mintegy 40 milliárd dollárnyi veszteséget írt le a megbízhatatlan hitelek miatt, sok hitelét eladta, hogy csökkentse a kockázatot és tőkét szabadítson fel. A Merrill részvényeivel jelenleg könyv szerinti értékük 1,22-szeresén kereskednek, de ez még mindig magasabb a Citigroup 0,91-szeres értékénél. Többek között ezért ajánlják most eladásra a szakemberek a részvényeket, az árfolyam további esésére számítanak.
Jelenleg a 20 legnagyobb elemzőcégből négyen ajánlják eladásra a Merrillt, ugyanennyien vételre buzdítanak, a többi 12 cég pedig semlegesnek értékeli. A cég részvényei ma reggel 4,1 százalékkal gyengültek a frankfurti tőzsdén a Goldman negatív kilátásainak hatására.
A világ bankjai és brókercégei a hitelválság kezdete óta már több mint 500 milliárd dollárnyi veszteséget írtak le, ebben a rangsorban a Merrill Lynch a második helyen áll, csak a Citigroup előzi meg.
A hírek szerint az amerikai bank most tervezi, hogy újabb kintlevőségeket értékesít egy koreai befektetőcsoportnak, de ebből kevesebb mint 200 millió dolláros bevételre tehet csak szert. Állítólag a felek még nem tudtak megegyezni a vételárról, azért nem kötötték meg az üzletet.