A következő néhány nap a nemzetközi tőzsdéken az amerikai gazdaságélénkítő csomag jegyében telhet el, a hét második felében azonban már jelennek meg fontos makroadatok, melyek háttérbe szoríthatják ismét az optimizmust. Itthon a gazdasági statisztikák mellett a két nagy tőzsdei cég, az Egis és az OTP gyorsjelentését érdemes kiemelni a napokban.
Hétfőn nem jelennek meg igazán fontos makroadatok a nemzetközi piacokon, azonban így sem fogunk unatkozni, ugyanis Európában folytatódik a gyorsjelentési szezon. A Barclays hétfőn reggel közölte eredményét, mely a vártnál nagyobb profitot tartalmazott a 2008-as év második felére nézve. Itthon az Egis eredményét érdemes kiemelni, a kisebbik gyógyszercég a hétfői zárás után közli számait. A vállalat januárban már bejelentette, hogy a negyedik negyedévben 5,8 milliárd forint volt a nyeresége, de a pontos számok csak most jönnek.
Kedden már a makroadatokra is érdemes lehet figyelni, elsősorban a brit kereskedelmi mérleg alakulása befolyásolhatja a befektetők hangulatát. Novemberben 4,5 milliárd fontos hiányt mutatott a szigetország mérlege, az export várható csökkenése miatt ez tovább nőhet. Amerikában a hét második napján közlik a nagykereskedelmi raktárkészletek decemberi alakulását, valamint az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexét.
Szerdán jelenik meg az amerikai külkereskedelmi egyenleg, amire érdemes lesz odafigyelni, a novemberi 40,44 milliárd dollárról tovább nőhet a hiány. Szintén a hét közepén jelennek meg Nagy-Britanniában a januári munkanélküliségi adatok, melyeket figyelemmel kísérnek a befektetők. A vállalati gyorsjelentések közül szerdán a Peugeot megjelenő számai hozhatnak mozgást a piacra.
Csütörtökön közlik az Egyesült Államokban a januári kiskereskedelmi forgalomra vonatkozó adatokat, melyek azért lehetnek érdekesek, mert a tengerentúlon a gazdasági aktivitás több mint kétharmadát a belső fogyasztás adja. Emellett az Európai Központi Bank havi jelentésére lesz érdemes figyelni.
A magyar piacon egyértelműen a pénteki nap lesz a legmozgalmasabb, ugyanis a KSH reggel kilenckor közli a gazdasági növekedés negyedik negyedéves becslését. Az első számokból már viszonylag pontosan lehet már arra következtetni, milyen mértékben esett vissza a magyar gazdaság az év utolsó három hónapjában. Emellett az OTP péntek hajnalban közli negyedik negyedéves és 2008-as eredményeit, a magyar bank esetében leginkább a külföldi leányvállalatok - különösen az ukrán bank - teljesítménye lehet érdekes.
Hozzánk hasonlóan Németországban és az eurózónában is GDP-adatok jönnek a hét utolsó munkanapján, míg Amerikában a Reuters és a Michigani Egyetem közös fogyasztói hangulatindexére érdemes figyelni.