A hétfői gyengülést követően kedden vegyesen zárták a napot a vezető ázsiai részvényindexek. Ez azért is számít jó hírnek, mert a hét első napján az amerikai tőzsdék is lefelé fordultak, különösen a kereskedés végén volt pesszimista a hangulat a Wall Streeten.
9932 ponton fejezte be a keddi napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,19 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értékénél. A hét első napján két hónapos mélypontra esett vissza a mutató, december közepe óta nem fordult elő 10 000 pont alatti zárás. A hongkongi Hang Seng 0,84 százalékkal erősödni tudott kedd reggel, a Shanghai Composite pedig néhány pontot veszített értékéből. 1.14 százalékot javított a dél-koreai Kospi, a tajvani piac vezető indexe pedig 2 százalékkal lódult meg.
A befektetők továbbra is az európai országok magas adósságállománya miatt aggódnak, elsősorban Görögország okozhat problémákat szerintük. Ennek volt köszönhető, hogy hétfőn három hónap után először 10 000 ponton zárt a Dow Jones index. Az elemzők is egyetértenek abban, hogy jelenleg a görögök adósságállománya a legnagyobb kockázat a piaci hangulat számára az egész világon.
A legkomolyabb félelmek szerint a görögök esetleges bedőlése a többi 16 eurózóna tagállamot is negatívan érintheti, illetve már felerősödtek a negatív hangok Portugáliával és Spanyolországgal kapcsolatban is. A portugáloknál a múlt héten borult a bili, amikor az ország parlamentje nem szavazta meg a kormány hiánycsökkentő intézkedéseit.
Ázsia amennyire lehet megpróbálja magát függetleníteni a nyugati gazdaságok problémáitól, de ez nem mindig sikerül nekik, hiszen sok távol-keleti cégnek például az Egyesült Államok a legnagyobb felvevőpiaca.
Az olaj ára kedd reggel is 72 dollár alatt volt hordónként, az amerikai dollár pedig gyengült a erősödött a japán jennel és gyengült az euróval szemben.