EUR/HUF (280,50 – 284,00): A jó piaci hangulat, és a vártnál jobb inflációs adat a 282-es szint alá erősítette a forintot.
A csökkenő árszínvonal-emelkedés híre azonnal beindította a kamatvágási várakozásokat. Talán a kedélyek ellensúlyozása miatt is nyilatkozatot tett délelőtt az egyik külsős monetáris tag. Szerinte, bár további kamatvágások sem elképzelhetetlenek, kiegyensúlyozott és óvatos monetáris politikára van szükség az elkövetkező időszakban.
Az állampapírok hozamai jelentősen csökkentek a jó inflációs adat, és a fenti nyilatkozat hatására, különösen a hozamgörbe hosszú végén. Ma reggel a régióról leválva gyengülni kezdett a forint, ami akár egy kisebb korrekció -vagy ismét egy-két nagyobb szereplő pozicionálásának - hatása is lehet, mivel forint specifikus hír nem érkezett ma reggel.
EUR/USD (1,2930 – 1,3060): Újra az 1,30-as szint fölé erősödött az euró a dollárral szemben. Az európai okok a jó német ZEW adat, a maximális mennyiséggel elkelt, sikeres spanyol állampapír aukció és a vártnak megfelelően alakuló görög kötvény-visszavásárlási program.
Az USA részéről dollárgyengítő hír, hogy az év végén lejáró „Operation twist” havi 45 milliárdos keretét hozzá csapja a FED a QE3-hoz, tehát nem csökken a piacra öntött likviditás mennyisége. Ma kamatdöntő ülés tart a FED, itt túl nagy meglepetés nem várható, bár az érdekes lehet, hogy lesz-e kommentár a Fiscal cliff-fel kapcsolatban.
Továbbra sincs egyetértés a két politikai oldal között a szükséges lépésekre vonatkozóan, bár nem kétséges, hogy a végén úgyis lesz megegyezés, hiszen minden politikai szereplő igyekszik kihozni a helyzetből a legtöbbet.
Most minden a dollár gyengülése irányába hat, így maradhat 1,30 fölött az árfolyam, a következő megálló 1,3050 fölött lehet.
CHF/HUF (231,50 – 235,00): Tegnap nyitás után áttörte az 1,21-es szintet a frank, és azóta is e szint fölött mozog az árfolyam. Az erősödő forinttal karöltve 232,50-ig csorgott a CHF/HUF kereszt. A forintban tapasztalható ma reggeli hangulatromlás miatt 233 fölött indul a nap.
mfor.hu