Várható volt, hogy a pesti tőzsde sem ússza meg az esést csütörtökön, miután a nemzetközi mutatók jelentős gyengülést mutattak. A legnagyobb félelmek a recesszióval kapcsolatosak, egyelőre senki sem tudja, milyen mély és milyen hosszú lesz a gazdaság visszaesése. Emellett a tengerentúlon az autóipar jövőjéért aggódnak, mivel a Kongresszus még mindig nem tudott megegyezni a mentőcsomagról.
A BUX index délelőtt 10 980 ponton állt, ami 4,73 százalékkal maradt el a szerdai záróértéktől. A vezető papírok mindegyike veszített értékéből, az OTP több mint 5 százalékkal lett olcsóbb az első néhány órában. A bankpapírok 2404 forintba kerültek délelőtt, ez 6,09 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai áruknál. A Mol 3,72 százalékot bukott délelőttre, 9055 forintot adtak a részvényekért a piacon. Jelentősen, 3,3 százalékkal visszaesett a Magyar Telekom is, mely így 526 forintba került.
Gyengén kezdtek a gyógyszeripari részvények is a piacon csütörtökön a nap első felében. Az Egis ára 6,07 százalékkal csökkent, így 10 280 forintot adtak érte, míg a Richter 3,59 százalékos bukás után 24 400 forinton állt.
A forint reggel gyengüléssel kezdte a napot, majd kissé erősödött. Délelőttre aztán ismét 272 felett volt az euró árfolyama. Tizenegy óra előtt 272,20 forintot kellett fizetni egy euróért, míg a dollár árfolyama 217 forint volt.
Az Egyesült Államokban az utóbbi napokban az autógyárak megmentésével kapcsolatos félelmek uralták a piacot. A hírek szerint a demokrata képviselők a 700 milliárd dolláros mentőcsomag egy részét használnák fel az iparág talpra állítására, a republikánus kormányzat azonban egyelőre mereven elzárkózik ettől a lehetőségtől.
Csütörtökön Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter mond beszédet délután, valószínűleg ismét megemlíti majd az autógyárak kérdését. Emellett szokásos heti munkanélküliségi adatok is megjelennek délután a tengerentúlon, az elemzők arra számítanak, hogy továbbra is 500 ezer felett lesz a friss munkanélküliek száma.