Várható volt, hogy szerdán jelentős erősödéssel zárhat majd a Budapesti Értéktőzsde, mivel az amerikai és ázsiai piacok is javulást mutattak, ráadásul reggel bejelentették, hogy hazánk 25,1 milliárd dollárt kap az IMF-től, az EU-tól és a Világbanktól. Utóbbi hír hallatán a forint is meredek erősödésbe kezdett, de a szárnyalás csak délelőttig tartott, után a 255-ös szint közelében araszolt a magyar deviza. A BUX végül több mint 1600 ponttal erősödött a nap végére, a legnagyobb nyertes az OTP lett.
A BUX index délután 13 399 ponton zárta a kereskedést, ez 14,09 százalékkal volt magasabb a keddi értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap végéig több mint 25 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon. A vezető papírok kereskedését délután egy időre felfüggesztették, több részvény ugyanis már a nap első felében elérte a 15 százalékos emelkedési limitet. Végül egyórás szünet után indult újra a kereskedés, soron kívül 25 százalékra emelték a limitet szerdára.
Az OTP végül 3550 forinton zárt, ez 23,26 százalékkal, 670 forinttal volt magasabb, mint a keddi árfolyam. A Mol 15,06 százalékkal erősödött a nap végére, 10 850 forint lett a szerdai árfolyam. Jelentős javulást produkált a Magyar Telekom is, mely a forint erősödésének hírére 12,39 százalékkal drágult, 635 forinton állt meg.
Az átlagosnál kisebb mértékben erősödtek a gyógyszeripari részvények a nap végére, a Richter esetében ez betudható annak, hogy a Credit Suisse jelentősen csökkentette a papírok célárát. Végül a Richter 26 300 forinton zárt, ami 5,28 százalékkal volt magasabb a keddi árfolyamnál, míg az Egis 8,64 százalékos javulása 10 310 forintos árat eredményezett.
Az összehangolt hitelkeret bejelentése után a forint is meredeken erősödni kezdett az euróval szemben, a reggeli 260 feletti árfolyam után még délelőttre elérte a 255-öt is. Azon a szinten kicsit beragadt a magyar deviza, nem tudott jelentősen lejjebb menni. Délután a tőzsdezárás után 256,36 forintot kellett adni egy euróért, de ez is jelentős javulás a múlt héten tapasztalt 286-hoz képest.
A nemzetközi piacokon a javulást azzal magyarázzák az elemzők, hogy a befektetők lassan kezdenek rájönni, hogy a mostani szinteken már vonzónak számítanak a részvények. A tengerentúlon kedden a kereskedés utolsó órájában lódultak meg az árfolyamok, míg Ázsiában éppen a nap elején volt optimista a hangulat.
Az európai tőzsdék szerdán is erősödéssel kezdték a napot, főleg a pénzügyi szektor teljesített kimagaslóan, a bankok és biztosítók árfolyama ugrott meg leginkább.