Rögtön a nyitáskor nagyot javított a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, miután olyan pletykák jelentek meg, hogy egy közel-keleti befektető 7 százalékos tulajdonrészt venne a Mol-ban. A hír hatására az olajcég részvényei egész nap szárnyaltak, délutánra elérték a 15 százalékos limitet az emelkedésben. A piaci pletykát továbbra sem erősítette meg egyik fél sem, de úgy tűnik, ennyi is elég volt ahhoz, hogy kitépjék a Mol árfolyamát.
A nap végén 12 616 ponton zárt a BUX index, ez 7,45 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A 875 pontos emelkedéshez átlagos forgalom társult, mely azonban magasabb volt, mint az utóbbi napokban tapasztalhattuk, a nap végére 20 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények közül a Mol szárnyalása húzta felfelé a piacot, az olajcég papírjai a végére 15 százalékkal drágultak, így 10 350 forintba kerültek. Szerda reggel jelentek meg az első olyan hírek, hogy egy meg nem nevezett közel-keleti befektető 7 százalékos tulajdonrészt venne a magyar vállalatban. Napközben megjelentek olyan hírek is, hogy a titokzatos befektető egy Mol-hoz közel álló cég, de annak is van realitása, hogy esetleg az osztrák OMV egyik tulajdonosa venne Mol-részvényeket.
A Mol emelkedése húzta magával a pesti börze többi vezető részvényét is. Az OTP árfolyama 5,75 százalékkal emelkedett, 2945 forintba került a részvény a végén. A Magyar Telekom 559 forinton fejezte be a napot, ez 1,64 százalékos emelkedés volt keddhez képest.
Pozitív napot zártak a gyógyszeripari részvények is, különösen a Richter ugrott nagyot. A vállalat papírjai 7,46 százalékkal értek többet, mint kedden, 28 880 forintig drágultak. Az Egis 1,52 százalékos erősödés után éppen a 10 000 forintos határon állt meg.
A forint hullámzó teljesítményt nyújtott a szerdai kereskedési napon. Reggel a nyitást követően még gyengült a magyar deviza az euróval szemben, majd délelőtt erősödésnek indult, egészen 265 alá esett az euró ára. Onnan ismét gyengülésnek indult a magyar fizetőeszköz, a tőzsde zárása után nem sokkal 266,56 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 186,39 forint volt.
A nemzetközi piacok szinte egész nap a negatív oldalon álltak, nem tudtak kitörni a mínuszból a kereskedés második felére sem. Londonban az FTSE index délután 0,61 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,47 százalékkal állt keddi értéke alatt. A Wall Streeten is gyengüléssel kezdtek a vezető indexek: az első néhány óra után a Dow 0,9 százalékkal állt előző napi értéke alatt, míg a S&P 500 0,95 százalékot bukott.