3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kína ma hajnalra elrontotta a hangulatot azzal, hogy az idei GDP növekedést 7,5 százalékosra csökkentették, utoljára 2004-ben volt ennyire „alacsony” a kínai gazdaság bővülése. A kommunista országban csökkennek az inflációs prognózisok, illetve az export volumenek is - olvasható a Commerzbenk hétfői elemzésében.

EUR/HUF (290,20 – 293,40): Kína ma hajnalra elrontotta a hangulatot azzal, hogy az idei GDP növekedést 7,5 százalékosra csökkentették, utoljára 2004-ben volt ennyire „alacsony” a kínai gazdaság bővülése. A kommunista országban csökkennek az inflációs prognózisok, illetve az export volumenek is. Mindez segítette az EUR/HUF árfolyamát abban, hogy a 290-es szint fölé kerüljön és persze az a kérdés is gyengíti a forintot, hogy a 2013-as kohéziós EU pénzekből mennyit tart vissza az Unió, illetve, milyen intézkedéssel reagál a kormány annak érdekében, hogy egy „petákot” se veszítsünk el. A pénteki jó hangulat következtében a kötvényhozamok felemásan szerepeltek, míg a CDS-felárunk csökkent, de csupán kis mértékben, a csődbiztosításunk kerek 500 bázisponton zárt. A most kezdődött hét egyébként izgalmas lesz, sok fontos adat, esemény lesz, amelyek fordíthatják, vagy éppen erősíthetik az aktuális hangulatot.

EUR/USD (1,3150 – 1,3250): A romló kínai növekedési kilátások erőt adtak a dollárnak, csökken a kockázatkerülés, így nő a safe haven devizák kereslete a devizapiacokon. A dollár és a jen árfolyama legalábbis az euróval szemben erősödik, a frank továbbra is kakukktojás, mivel az árfolyamküszöb körüli megosztó vélemények torzítják a képet. Már ma is érkeznek fontos adatok az Egyesült Államokból, többek között a januári ipari rendelés-állományt publikálják, majd szerdán lesznek az ADP foglalkoztatottsági mutatók, pénteken pedig a külkermérleg valamint a februári munkanélküliségi ráta mellett a legfontosabb, a nonfarm payrolls adatok várhatóak. Az európai oldalon, csütörtökön lesz ECB kamatdöntő ülés, és ami még ennél is lényegesebb, az a görög kötvénytulajdonos magánbefektetők döntése, miszerint elfogadják-e a görög kormány ajánlatát, vagy sem. A héten ez nagy valószínűséggel ki fog derülni. Az EUR/USD árfolyama már 1,32 alatt is járt, míg az USD/HUF kurzusa bő két hetes csúcson, 221 feletti magasságokban jár.

CHF/HUF (240,50 – 243,50): Ha jó a hangulat akkor azért, ha rossz, akkor meg azért nem moccan az EUR/CHF árfolyama marad az 1,2050 környékéről. A forint viszont gyengült az euróval szemben, így a CHF/HUF is magasabban, 242 felett jár.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!