2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bár hivatalosan csak a csütörtöki tőzsdezárás után közlik Amerikában a bankok stressz tesztjeinek eredményét, azonban szerdán már kiszivárgott, hogy 54 milliárd dollárra lehet szüksége a három legnagyobb pénzintézetnek. A tőzsde szerdán pozitívan fogadta a hírt, de azt nem tudni, honnan teremtik elő a pénzt a cégek.

Szerdán kiszivárgott, hogy a Bank of America, a Wells Fargo és a Citigroup összesen 54 milliárd dolláros tőkeemelésre fog kényszerülni a stressz tesztek eredményeként - írja a Bloomberg. A piacok egyelőre pozitívan fogadták a hírt, sokan ennél lényegesen nagyobb összegre számítottak. Azt azonban még nem tudni, honnan teremtik elő a pénzt a bankok őszig.

A Bloomberg egy belső forrástól úgy értesült, hogy a három legnagyobb banknak 54 milliárd dollárra lesz szüksége a tesztek után. Az már kedden megjelent, hogy a Bank of America lehet a legnagyobb vesztes, mivel 34 milliárd dolláros tőkeemelésre lehet szüksége. A meg nem nevezett forrás szerint a Wells Fargo 15 milliárd dollárt lesz kénytelen bevonni, míg a Citigroupnál 5 milliárd dolláros tőkeszükségletet állapíthat meg a Fed. Az mindenképpen pozitív, hogy a Bloomberg információi szerint a Goldman Sachs, a JP Morgan és a Bank of New York Mellon elegendő tőkével rendelkezik. A nagy bankok közül a Morgan Stanleynek kell majd még 1-2 milliárd dollárt bevonni - írja a Bloomberg. Hivatalosan magyar idő szerint csütörtök este tizenegykor közlik az eredményeket a tengerentúlon.

Timothy Geithner, amerikai pénzügyminiszter szerdán a PBS televíziótársaság műsorában arról beszélt, hogy a tesztek eredménye után minden amerikai biztos lehet abban, hogy elég tőkéje van a vizsgált 19 banknak, így azok megfelelően tudnak majd működni.

Azoknak a cégeknek, melyeket tőkeemelésre kötelez majd a Fed, június 8-ig kell bemutatni terveiket arra nézve, hogyan próbálják megoldani a problémát, november 9-ig pedig végre is kell hajtaniuk a tőkeemelést. Azt egyelőre nem tudni, honnan tesznek szert ennyi pénzre a bankok, azonban állítólag a kormány azt részesítené előnyben, ha az elsőbbségi részvényeket törzsrészvényekké alakítanák, így nem lenne szükség az állami mentőcsomag maradék 110 milliárd dollárjának felhasználására. A cégek egyelőre nem kívánták kommentálni a kiszivárgott információkat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!