Szerdán kiszivárgott, hogy a Bank of America, a Wells Fargo és a Citigroup összesen 54 milliárd dolláros tőkeemelésre fog kényszerülni a stressz tesztek eredményeként - írja a Bloomberg. A piacok egyelőre pozitívan fogadták a hírt, sokan ennél lényegesen nagyobb összegre számítottak. Azt azonban még nem tudni, honnan teremtik elő a pénzt a bankok őszig.
A Bloomberg egy belső forrástól úgy értesült, hogy a három legnagyobb banknak 54 milliárd dollárra lesz szüksége a tesztek után. Az már kedden megjelent, hogy a Bank of America lehet a legnagyobb vesztes, mivel 34 milliárd dolláros tőkeemelésre lehet szüksége. A meg nem nevezett forrás szerint a Wells Fargo 15 milliárd dollárt lesz kénytelen bevonni, míg a Citigroupnál 5 milliárd dolláros tőkeszükségletet állapíthat meg a Fed. Az mindenképpen pozitív, hogy a Bloomberg információi szerint a Goldman Sachs, a JP Morgan és a Bank of New York Mellon elegendő tőkével rendelkezik. A nagy bankok közül a Morgan Stanleynek kell majd még 1-2 milliárd dollárt bevonni - írja a Bloomberg. Hivatalosan magyar idő szerint csütörtök este tizenegykor közlik az eredményeket a tengerentúlon.
Timothy Geithner, amerikai pénzügyminiszter szerdán a PBS televíziótársaság műsorában arról beszélt, hogy a tesztek eredménye után minden amerikai biztos lehet abban, hogy elég tőkéje van a vizsgált 19 banknak, így azok megfelelően tudnak majd működni.
Azoknak a cégeknek, melyeket tőkeemelésre kötelez majd a Fed, június 8-ig kell bemutatni terveiket arra nézve, hogyan próbálják megoldani a problémát, november 9-ig pedig végre is kell hajtaniuk a tőkeemelést. Azt egyelőre nem tudni, honnan tesznek szert ennyi pénzre a bankok, azonban állítólag a kormány azt részesítené előnyben, ha az elsőbbségi részvényeket törzsrészvényekké alakítanák, így nem lenne szükség az állami mentőcsomag maradék 110 milliárd dollárjának felhasználására. A cégek egyelőre nem kívánták kommentálni a kiszivárgott információkat.