A pénteki mínusz után hétfőn erősödéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde, főleg a Mol szárnyalása húzta felfelé az indexet délután. Az olajpapírok a végére majdnem 15 százalékkal lettek drágábbak, de a záráskor már az OTP is gyenge pluszban volt. A forint délután ismét meredeken gyengülni kezdett az euróval szemben, az árfolyam megint elérte a 260-as szintet.
A BUX index végül 14 196 ponton zárt, ez 690 ponttal, 5,11 százalékkal volt magasabb a pénteki értékénél. A napi részvényforgalom kismértékben elmaradt az átlagostól, mintegy 20 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető papírok közül a Mol délután kilőtt felfelé, a végén 12 565 forintot értek az olajrészvények, ami 14,28 százalékkal volt magasabb a múlt hét végén tapasztalt árfolyamnál. Az OTP egész nap ide-oda ugrált pénteki ára környékén, végül minimális emelkedés után 3370 forinton zárt. 0,78 százalékot javított a Magyar Telekom délutánra, a közelgő gyorsjelentés előtt a távközlési papírok 649 forintot értek a végén.
Jól teljesítettek a gyógyszergyártók is a hét első kereskedési napján a piacon: az Egis 3 százalékkal lett drágább, így 10 300 forintba került délután, míg a Richter közel 4 százalékos erősödés után 29 005 forintot ért.
A forint délelőtt még jól tartotta magát az euróval szemben, majd délután kezdett megint meredeken gyengülni a magyar deviza. A tőzsde zárása után nem sokkal 261,11 forintot kellett adni egy forintért, ami jelentős esés a pénteki 255 körüli árfolyamhoz képest. A dollárért 204,25 forintot kellett adni a nap végén, míg a svájci frank 175,52-nél állt.
Igazán jelentős makroadat nem jelent meg hétfőn, az európai piacokat jórészt az Európai Bizottság gazdasági előrejelzése mozgatta. A Bizottság 2009-re minimális növekedéssel számol, szinte minden régió kilátásait rontották az Unió képviselői. Amerikában az ISM feldolgozóipari index jelent meg délután, a mutató a vártnál jobban visszaesett, a múlt havi 43,5 pont után 38,9 ponton állt a szaktor aktivitása.
A tengerentúlon jórészt már a keddi elnökválasztásra készülnek a befektetők is, bár a tőzsde szempontjából várhatóan nem lesz jelentős hatása a voksolásnak.