3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Másfél százalékos forinterősödést hozott az MNB sajtótájékoztatóján elhangzott bejelentés, miszerint a jegybank segíteni fogja a bankrendszerben a végtörlesztésben negatívan érintett pénzintézeteket az ország devizatartalékainak terhére, áll a Commerzbank mai elemzésében.

EUR/HUF: Másfél százalékos forinterősödést hozott az MNB sajtótájékoztatóján elhangzott bejelentés, miszerint a jegybank segíteni fogja a bankrendszerben a végtörlesztésben negatívan érintett pénzitézeteket az ország devizatartalékainak terhére. A központi bank számításai szerint mintegy 1000-1100 milliárd forint összegben történne meg a végtörlesztés, a teljes devizahitelállomány 20 százaléka. A hírre 291,50-ról 286-ig szárnyalt a forint, nagy valószínűséggel azért, mert technikailag a lebonyolítás során – ha nem is tisztázott még több fontos részlet - az MNB euró tartaléka kerül majd átváltásra svájci frankra, azaz nem a forinton keresztül történne a végtörlesztett állomány konvertálása.

A forint tehát kivételesen egy belföldi hírre tudott erősödni, sokkal jobban, mint a régiós társak, a PLN/HUF árfolyama másfél százalékot, a korona/forint kurzusa pedig 2,3 százalékot esett. A reggeli órákban a forint újra gyengülni kezdett visszatérve a 290-es szinthez, a kereskedők FED esti sajtótájékoztatójára várnak.

EUR/USD: Sikeresnek minősítették a görög pénzügyminiszter és az EU-ECB-IMF felügyelői között bonyolódott tegnapi konferenciabeszélgetést, és mindezek eredményeképpen a trojka képviselői személyesen is vizsgálódni fognak a jövő héten. Megoldás nincs, időhúzás, maszatolás van.

Jose-Manuel Barroso szerint fontolóra kell venni a közös európai kötvényprogram szervezését, ami kemény diónak tűnik, mivel a két legnagyobb állam, Franciaország és Németország a jelen álláspontok szerint nem támogatják a közös kötvény koncepcióját. Most egyébként sem az eurozóna, hanem az amerikai fejlemények kerülnek rivaldafénybe, az esti FED sajtótájékoztatóját várják a kereskedők.

A két előző QE program nem bizonyult sikeresnek, így ha lesz egyáltalán QE3-as csomag, akkor valami új tartalommal kell megtölteni. Az euró/dollár árfolyamának nagymértékű emelkedésére hosszabb távon nem számíthatunk, mivel a PIIGS országok körüli aggodalmak és a bizonytalanság tartósnak látszik.

CHF/HUF: Tegnap az a hír keringett a devizapiacokon, hogy az SNB újabb lépésre szánja el magát, és 1,20 helyett 1,25-re emelné az EUR/CHF árfolyamküszöbét. Megerősítés nem érkezett, mindenesetre az árfolyam hivatalos információ hiányában is 1,2060-ról 1,22 fölé emelkedett, ezzel a
korábbi 242-es frank/forint kurzus 235-ig esett.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!