A romló nemzetközi hangulat hatására péntek reggel Ázsiában is meredeken lefelé fordultak a vezető részvényindexek. Az összes számottevő mutató 2 százalék körüli, vagy a feletti mínuszban zárta a hét utolsó kereskedési napját. Elsősorban a dél-európai államok adósságaival kapcsolatos aggodalmak miatt romlott el ennyire a hangulat világszerte.
10 057 ponton fejezte be a pénteki napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,89 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. A hongkongi Hang Seng 2,97 százalékot bukott a nap végére, a Shanghai Composite pedig 1,87 százalékot veszített értékéből. 3,05 százalékkal zuhant a dél-koreai Kospi, a tajvani tőzsde pedig ennél is rosszabbul járt 4,3 százalékos szakadásával.
Csütörtökön ismét felerősödtek a dél-európai államok - Görögország, Spanyolország és Portugália - adósságával kapcsolatos félelmek a piacokon, ennek volt köszönhető a hangulat jelentős romlása. A hírek hallatán a befektetők rögtön menekülni kezdtek a kockázatos eszközökből, illetve a feltörekvő piacok tőzsdéiről.
Egy hongkongi elemző szerint az említett három ország jelenleg olyan helyzetben van, hogy a növekedés fenntartásához gazdaságösztönzésre lenne szükség, azonban a kormányok már nem tudják tovább finanszírozni a stimulálást. Szerinte ha erre a problémára nem sikerül megoldást találni, akkor semmi sem menti meg a világot egy újabb recessziótól, ez a kockázat okozott riadalmat a piacokon.
A Wall Streeten a Dow csütörtökön három hónap után először esett 10 000 pont alá a kereskedés során, miután bejelentették, hogy meglepetésre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma a múlt héten.
A tőzsdék zuhanásával az olajár is nagyot esett, éjjel mintegy 3,5 dollárral lett olcsóbb egy hordó nyersanyag, így péntek reggel 73,50 dollár alatt volt kicsivel az árfolyam.