A Wall Streetre nem volt egyértelműen pozitív hatással, hogy a Fed 50 bázisponttal csökkentette a kamatot, Ázsiában azonban optimisták voltak a befektetők csütörtök reggel. Elsősorban az exportra termelő cégek húzták a tőzsdéket, mivel abban bíznak a szakemberek, hogy az amerikai gazdaság megérzi majd a kamatcsökkentést, ez pedig az eddiginél kedvezőbb jövőképet festett.
A japán Nikkei 225 index 9,96 százalékos erősödés után 9030 ponton zárt, de szinte minden jelentős piac meredeken felfelé tartott. A hongkongi Hang Seng index 11,15 százalékkal zárt szerdai értéke felett, míg a Shnaghai Composite 2,55 százalékkal erősödött.
A japán exportcégek számára az is kedvező hír volt, hogy a jen tovább gyengült a dollárral szemben, így a nagyrészt az amerikai piacra termelő vállalatok ugyanannyi dollárért több jent kapnak. Tovább erősítette a pozitív hangulatot Ázsiában, hogy az amerikai határidős indexek jelentősen erősödtek, a jelek szerint a Dow 4 százalék körüli emelkedést is mutathat a délutáni nyitáskor.
A Fed nem okozott meglepetést azzal, hogy szerdán 50 bázisponttal csökkentette az alapkamatot, a piac előzetesen erre számított. Ázsiában pozitívumként értékelte a piac, hogy az amerikai jegybank mindent megtesz a gazdaság felpörgetéséért, illetve azért, hogy lerövidítse az amerikai recessziót.
Az amerikai központi bank bejelentette azt is, hogy 30 milliárd dolláros hitelkeretet nyújt több fejlődő ország jegybankjának, hogy a hitelválságban segítse az országok pénzintézeteit. Ázsiai elemzők szerint ez a lépés segíthet visszaállítani a befektetők bizalmát.
A japán tőzsdén a Sony árfolyama 11,6 százalékkal emelkedett, miután a vállalat közölte, hogy harmadik negyedéves profitja 72 százalékkal esett vissza. A Toyota 11,4 százalékot ugrott a kereskedés végére.