Sorozatban harmadik nap esett a vezető amerikai részvényindexek értéke, miután szerdán újabb gyenge vállalati eredményvárakozások jelentek meg, a kormány pedig bejelentette, hogy a szeptemberben elfogadott mentőcsomagból nem veszi meg a bankok megbízhatatlan kintlevőségeit. A Dow több mint 400 ponttal esett vissza a végére, de a többi mutató is több mint 4 százalékot bukott.
A Dow Jones ipari index 8282 ponton zárt, ez 4,73 százalékkal maradt el a keddi értékétől, innen már alig száz pont lefelé az októberben elért mélypont. A többi index ennél is nagyobbat bukott, több mint 5 százalékot zuhantak. A Standard & Poor's 500 5,19 százalékkal zárt keddi értéke alatt, míg a Nasdaq 5,17 százalékkal maradt le.
Az elmúlt három napban mintegy 1000 milliárd dollárt veszítettek a befektetők a tőzsdén a részvényárak zuhanása miatt. Szerdán a nap első felében annak köszönhetően indultak lefelé, hogy több cég is gyenge eredményvárakozásokat tett közzé, úgy tűnik, hogy a gazdaság visszaesése érzékenyen fogja érinteni a vállalati profitokat. A zárás után az Intel is csökkentette előrejelzéseit a negyedik negyedévre nézve, mivel a processzorgyártó azt közölte, hogy visszaesett a kereslet termékei iránt.
Tovább erősítette a pesszimista hangulatot, hogy Henry Paulson pénzügyminiszter bejelentette: a korábban elfogadott 700 milliárd dolláros mentőcsomag keretében nem veszik meg a bankok megbízhatatlan kintlevőségeit. Paulson szerint a csomag végrehajtása hosszú időt vesz majd igénybe, a kabinet pedig inkább részesedést vesz a bankokban, hogy minél előbb helyreállítsa a hitelezést.
A befektetők azt eddig is tudták, hogy a kormány részesedést akar venni a bajba jutott bankokban, azonban abban bíztak, hogy emellett a megbízhatatlan hitelektől is megszabadítják őket, hogy helyreállítsák a pénzügyi rendszer stabilitását.
A Macy's árfolyama 11 százalékkal esett vissza azok után, hogy csökkentette eredményvárakozásait a cég, a Best Buy pedig hasonló okok miatt bukott 8 százalékot. Az autógyártók is korrigálták kicsit az elmúlt napok meredek zuhanását, ráadásul Nancy Pelosi, a Kongresszus demokrata vezetője felszólította a képviselőket, hogy szavazzanak meg egy mentőcsomagot az autógyáraknak. A General Motors ennek hatására 5,5 százalékkal tudott drágulni, míg a Ford 2,2 százalékkal ért többet, mint kedden.
A Morgan Stanley szerdán jelentette be a nyilvánosság előtt, hogy a veszteségei miatt elbocsátja dolgozóinak egy részét, a hír megjelenése után 15,2 százalékkal estek vissza a papírok. A hírek szerint az American Express 3,5 milliárd dolláros állami segítségre tartana igényt, hogy felfrissítse tőkéjét, a cég részvényei a bejelentés után 10,5 százalékot buktak.