A jelek szerint 1,5-2 százalék közötti erősödéssel indíthatják a napot a vezető amerikai részvényindexek kedden, a tőzsdék magyar idő szerint fél négykor nyitnak, egy kicsit fellélegezhet a piac a hétfői meredek zuhanást követően. A gazdasággal kapcsolatban egyelőre nem jelentek meg pozitív hírek, a hétfői eladási hullám után azonban kedden előtérbe kerülhetnek ismét a vevők.
A határidős kontraktusok alapján a Dow 1,2 százalékos pluszban kezdheti a napot magyar idő szerint fél négykor, míg a Standard & Poor's 500 1,65 százalékkal ugorhat meg a tőzsdenyitást követően.
A hétfői az egyik legrosszabb napjuk volt az amerikai tőzsdéknek a hitelválság kitörése óta, a vezető indexek 7 százalék feletti mértékben gyengültek a nap végére. Mindez annak volt köszönhető, hogy a Nemzeti Közgazdász Társaság közölte: 2007 decembere óta recesszióban van az amerikai gazdaság, és a közeljövőben sem várható javulás. Emellett további kiábrándító makroadatok jelentek meg a gazdaság helyzetét illetően.
Az elemzők szerint a keddi napon egy kicsit stabilizálódhatnak az amerikai részvénypiacok, de ez természetes jelenség a tőzsdék esetében, hogy a nagy zuhanások után egy kis korrekció következik. Az utóbbi napokban a befektetők főleg a kiskereskedelmi adatokra figyeltek, ez folytatódhat a következő időszakban is. A kereskedelmi láncok egy része mostanában közli harmadik negyedéves eredményeit, így különös figyelem fordul feléjük. A hét második felében aztán a novemberi munkanélküliségi adatok megjelenése hozhatja lázba a piacokat.
A pozitív hangulat felé mutat azonban, hogy a hírek szerint a három detroiti autógyár - a General Motors, a Ford és a Chrysler - kedden járulnak a Kongresszus elé, hogy a képviselők áldását kérjék az általuk szorgalmazott 25 milliárd dolláros csomagra, mely a vállalatok életben maradását jelentené. A Kongresszus egyszer már elutasította a csomagot, most azonban az autógyárak újabb garanciákat vállalnának.
Az autógyártók egyébként épp kedden közlik novemberi eladási adataikat, melyekre szintén figyel a piac, bár abban szinte mindenki egyetért, hogy további jelentős visszaesésre lehet számítani.
A szektorok közül érdemes figyelni az energiacégekre, ugyanis a nap első felében hároméves mélypontra esett az olaj világpiaci ára, azóta viszont emelkedik az árfolyam. A nyitás előtt az Exxon papírjai 1,29 dollárral 75,60 dollárra drágultak, míg a ConocoPhilips 1,8 százalékkal lódult meg.