9522 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,66 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. A hongkongi Hang Seng 1,2 százalékot javított, míg a Shanghai Composite 0,09 százalékkal araszolt feljebb. 1,36 százalékos volt a plusz a dél-koreai piacon, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 1,14 százalékkal kapaszkodott feljebb.
A befektetők többsége továbbra is aggódik, hogy az európai országok adósságválsága visszavetheti a globális növekedést, hiszen a most bejelentett megszorítások érzékenyen érinthetik a még gyenge lábakon álló fellendülést. Ha pedig Európában valóban csökken a fogyasztás, akkor az az amerikai és ázsiai cégeket is érzékenyen érintheti. Ráadásul sokan úgy gondolják, hogy a megszorító intézkedések nem lesznek elegendők az adósságválság megoldásához.
Az olaj ára kismértékben emelkedett, így szerda reggel ismét 69 dollár felett volt a nyersanyag jegyzése az árupiacokon. A drágulás oka egyrészt a kedvező hangulat, másrészt pedig az, hogy csökkentek az amerikai készletek. A devizapiacokon az euró folytatta esését a dollár ellenében, ez pedig továbbra is aggasztó lehet Európa számára.
Az elemzők szerint az ázsiai piacok lényegesen jobb állapotban vannak, a többség szerint már túladottak az utóbbi napok gyengélkedése után. A Távol-Keleten viszont a koreai helyzet borzolja a kedélyeket, miután ismét elmérgesedni látszik a viszony a két Korea között. A hírek szerint az Észak-Koreai vezetés kedden már harckészültségbe helyezte az ország hadseregét.
Az amerikai piacok a nap végére álltak talpra kedden: a nyitáskor még 2 százalék körüli mínuszok voltak a Wall Streeten, majd onnan kapaszkodtak vissza nagyjából nullába a mutatók.
Menedzsment Fórum