A mostani időszak elég csendes a makroadatok szempontjából, ezért került előtérbe az utóbbi napokban az olajár újabb emelkedése a tőzsdéken. Várhatóan ma folytatódik a nyersanyag drágulása, ez pedig nem sok jóval kecsegteti a részvénypiacokat sem. Persze sok múlhat az amerikai olajkészletek múlt heti alakulásán, melyet délután hoznak nyilvánosságra.
Németországban ma reggel közlik az Ifo üzleti hangulatindexét, mely a gazdasági szereplők várakozásait tartalmazza. Az elemzők a jelenlegi hangulatban kismértékű visszaesésre számítanak áprilishoz képest, a jövőbeni gazdasági várakozások is csökkenést mutathatnak.
Londonban ma reggel jelenik meg a Bank of England legutóbbi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve, melyet mindig két héttel az ülés után közölnek. Ebből általában következtetni lehet a jegybank további kamatpolitikájára, kiderül, hogy legutóbb milyen arányban szavaztak a tagok a kamat tartására. Szintén ma jelenik meg a pénzeszközök mennyisége nagy-Britanniában, mely a lakosságnál levő pénzeszközöket méri, beletartoznak a bankszámlákon elhelyezett összegek is. Márciusban 0,8 százalékkal emelkedett ez a mennyiség, most 0,6 százalékos bővülést várnak a szakemberek, éves szinten pedig 11,1 százalékkal nőhet a pénzmennyiség.
Az Egyesült Államokban ma délután magyar idő szerint fél ötkor jelenik meg a múlt heti olajtartalékok alakulása. A legutóbb 0,2 millióval emelkedtek a készletek, a mostani adat befolyásolhatja az olaj árát, ha jelentősen eltér ettől.
Magyar idő szerint este jelenik meg a Federal Open Market Commitee (FOMC) jelentése, mely a gazdaság főbb folyamatait vizsgálja, a gazdasági indikátorok jövőbeni alaklásáról ad képet. Az ilyen jelentések általában befolyásolják a Fed kamatdöntéseit is, ezért figyel rájuk különösen a piac.
Mint látható, igazán jelentős makroadat nem jelenik meg ma a tengerentúlon, az olajkészletek alakulásától függően a nyersanyag ára ma akár átlépheti a 130 dolláros határt is, az pedig további mélységekbe taszíthatja a részvényindexeket is.