3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kismértékű emelkedéssel kezdett ma reggel a BUX index, mely délelőtt 0,84 százalékkal állt tegnapi záróértéke felett.

Az elmúlt napok gyengülése után várható volt előbb-utóbb a fordulat a Budapesti Értéktőzsdén. Ha ez még nem is fordulat, az mindenesetre biztató, hogy pluszban tudott nyitni a BUX index. Elsősorban a Mol erősödése húzza felfelé a mutatót, az elmúlt két nap vesztese, az OTP viszont továbbra sem talál magára. Igazán jelentős makroadatok még ma sem jelennek meg, várhatóan a tengerentúlról érkező vállalati hírek és a kormány mentőakciója irányítja a tőzsdéket.

A BUX délelőtt 18 593 ponton állt, ez 0,84 százalékkal volt magasabb tegnap délutáni értékénél. A részvényforgalom ma is viszonylag magas volt a kereskedés elején, 3,9 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között. A vezető papírok közül a Mol szerepelt legjobban a nyitás után, az olajrészvények 1,08 százalékos drágulás után 14 960 forintba kerültek a piacon. Kedvező hír, hogy a tegnapi határidőig nem érkezett rivális ajánlat az INA-részvényekre, a magyar olajcég sem emelte meg ajánlatát, így valamelyest tisztult a kép. Az OTP az elmúlt két nap siralmas teljesítménye után ma sem tudott felfelé indulni, a cég részvényei 0,16 százalékos gyengülés után 6350 forintba kerültek. A Magyar Telekom folytatta emelkedését: 0,8 százalékos javulás után 752 forinton álltak a távközlési részvények.

Az elmúlt napokban a gyógyszercégek az átlagnál jobban szerepeltek, ma viszont csak a Richter tudott kiemelkedően teljesíteni a nyitás után. Az Egis 0,43 százalékot veszített értékéből, a Richter viszont 2,86 százalékos drágulással 29 495 forintig ugrott.

Igazán jelentős makroadat ma sem jelenik meg, a befektetők leginkább a német Ifo gazdasági hangulatindex alakulására figyeltek, melyet délelőtt közöltek. Az index a vártnál kicsivel jobban esett vissza, az elemzők által valószínűsített 94,1 pont helyett 92,9 ponton állt. Délután Amerikában a használt lakások értékesítésének augusztusi adata jelenik meg, emellett az olajkészletek alakulásának múlt heti statisztikáját ismerhetjük meg. Ma délután ismét beszédet mond Ben Bernanke Fed-elnök, akinek szavaira a kormány 700 milliárd dolláros mentőakciója miatt figyel mostanában a piac.

A tegnapi csökkenés után ma reggel kismértékben emelkedett az olaj ára a világpiacon, délelőtt108,07 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 1,46 dolláros emelkedés tegnaphoz képest.

A forint stabilan kezdett, a tegnapi 241 körüli szinthez képest nem mozdult el jelentősen az euróval szemben. Reggel a nyitás után 240 közelébe erősödött a magyar fizetőeszköz, utána azonban gyengülni kezdett, délelőtt 240,70 forintot kellett adni egy euróért. A dollár is hullámzott a nyitás után, 1,4681-nél állt az euróval szemben.

A vezető nyugat-európai indexek jórészt kismértékű pluszban kezdtek, délelőtt a francia CAC 40 index 0,14 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,12 százalékos pluszban volt, míg a DAX 0,25 százalékot javított az első néhány órában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!