3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Görögország, Írország, Portugália és Spanyolország mellett piaci elemzők egyre gyakrabban emlegetik Belgiumot, mivel az Benelux államnak jövőre 63 milliárd euróra, a GDP (17,4 százalékára) kiterjedő refinanszírozási kötelezettsége lesz, olvasható a Commerzbank szerdai elemzésében.

EUR/HUF (279,00 - 283,50): A tegnapi nap első felében 285-ig szaladt el az EUR/HUF árfolyama, majd késő délután 281 alá tudott korrigálni a kurzus. A forinterősödés az euro / dollár árfolyamának magára találásából eredeztethető. A mai reggel is 281 alól indul, és természetesen ma is leginkább az eurozóna perifériájának problémás helyzetének alakulása fogja determinálni az árfolyamokat. Amennyiben nem érkezik komolyabb hír a PIIGS országok felől, akkor a tengerentúli makroadatok fognak irányt adni a keresztárfolyamoknak. Régiós szinten a mai lengyel kötvényaukció kimenetele alakíthatja a hangulatot: 2-4 milliárd zloty volumenben 2 éves kötvényt terveznek kibocsátani. Sikeres aukció esetén a zloty mellett a forint is profitálhat, majd (a kölcsönkenyér visszajár alapon) holnap itthon lesz aukció, ami kihatással lehet a lengyel fizetőeszközre.

EUR/USD (1,2950 – 1,3100):Belgiumot is egyre gyakrabban emlegetik az adósságproblémával rendelkező Görögország, Írország, Portugália és Spanyolország mellett. A piaci szereplők nem ok nélkül aggódnak a Benelux államért. Belgiumnak az állampapír refinanszírozási kötelezettsége (63 milliárd euró, a GDP 17,4 százaléka) jövőre a GDP arányában nagyobb lesz, mint Spanyolországé, vagy Portugáliáé, ráadásul egy londoni nagybank elemzése szerint az ország jelentős kitettséggel rendelkezik a PIIGS-országok felé. A flamandok és vallonok lakta országban nincs politikai összhang, 5 hónappal a választások után még mindig nincs 2011-es költségvetés, így nincs válságkezelő csomag sem.

A dollár ma is tartja jó formáját az euróval szemben, de némi korrekció elképzelhető; a hajnali 1,2980-as szint után reggelre 1,3070 környékére tudott visszakapaszkodni az euró. Ma sok adatot tesznek közzé, főleg az Egyesült Államokban, a legfontosabbak ezek közül az ISM index, az ADP foglalkoztatottsági adatok, a MBA jelzálogpiaci számok, és a FED bézs könyvének publikációja. Ez utóbbi az aktuális amerikai gazdasági helyzetet mutatja be, a FED szemszögéből.

CHF/HUF (213,00 – 217,00): A forint magára találása érzékelhető a CHF/HUF árfolyamában is, a tegnapi 219,5-es csúcs után ma délelőttre már ennél 6 forinttal kevesebbet is kérnek egy frankért a bankközi piacon.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!