3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Már csak két napot kell várni, és kiderül, hogy a most vasárnap előirányzott hangzatos ígéretek valósággá válnak-e - olvasható a Commerzbank hétfői elemzésében. Először a bankok feltőkésítéséről születhet megállapodás, majd utána vehetik terítékre a görög adósságleírás kérdését.

EUR/HUF (296,20 – 299,70): Már csak két napot kell várni, és kiderül, hogy a most vasárnap előirányzott hangzatos ígéretek valósággá válnak-e. Szerdán ugyanis betonba önthetik a „véglegesítő-csúcstalálkozón” az eddigi terveket. Első körben a bankok, pénzintézetek feltőkésítésében kell megegyezni, majd utána jöhet a görög adósságelengedés kulcsának a megvitatása. A veszélyeztetett bankok több mint 100 milliárd eurós összeget kaphatnak, míg az adósságleírás kulcsa a korábbi 21 százalékos terv helyett akár az 50-60 százalékot is elérheti. 21 hónap alatt 13 csúcstalálkozót tartottak az EU adósságválságáról, így joggal merülhet fel bennünk az a kérdés, hogy most lezárulhat-e végre a PIIGS-országok szűnni nem akaró huza-vonája. Ha nem, akkor rövidtávon jóval 300 fölé, ellenkező esetben viszont 290 közelébe mozdulhat az EUR/HUF árfolyama. A kivárás jegyében szerdáig várhatóan 294 és 298 között kereskedhetnek az euró/forinttal.

EUR/USD (1,3800 – 1,3950): Az Egyesült Államok augusztusi leminősítése után a Standard & Poors lépését a másik két nagy hitelminősítő még az idén követheti. Az eurózóna válságának lehetséges megoldása mellé felsorakozott egy, az USA-t nem túl jó fényben feltüntető hír, ezek hatására az EUR/USD árfolyama 1,39 fölé kúszott. Az EU-17-ek holnaputáni reménybeli döntése, illetve az amerikai leminősítési félelmek gyengítették a dollárt, így 214 alatt kereskednek a dollár/forint devizapárral. A hitelminősítők lépésétől való félelem talán nagyobb mértékben játszik szerepet a zöldhasú gyengülésében, mivel a másik fontos indikátor, az EUR/CHF árfolyama nem kezdett érdemben emelkedni, azaz a frank erős maradt az euróhoz képest. A kereskedők fenntartásokkal figyelik az eseményeket az EU válsággal kapcsolatban, szerdáig a bizonytalanság lehet az úr a piacokon.

CHF/HUF (241,50 – 244,50): Alig változott az EUR/CHF árfolyama a vasárnapi EU-csúcsot követően, ma is 1,23 alatti szintekkel, a CHF/HUF devizapárban pedig 242-243 körüli árfolyamokkal számolhatunk. Az üres ígéretek, bármilyen eltökélteknek is tűnnek a politikusok, nem csökkentik a piaci szereplők kockázatkerülését. Szerencsés esetben szerdán fordulhat a kocka, és talán talpra tud állni az euró a frankkal szemben.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!