Csütörtök reggel is vegyesen szerepeltek a vezető ázsiai részvényindexek, mivel a piacokon továbbra is a pesszimizmus uralkodik. Egyrészt a gyenge amerikai makroadat, másrészt pedig az újabb elbocsátásoktól való félelem volt rossz hatással a piacokra, ezért nem tudtak felfelé indulni.
9978 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,53 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értékénél. A többi vezető index vegyesen szerepelt: a hongkongi és a kínai piac zárva tart nemzeti ünnep miatt. A dél-koreai Kospi index 1,7 százalékkal esett vissza a csütörtöki nap végére, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,48 százalékos pluszban volt.
Elsősorban a szerdán megjelent gyenge amerikai makroadatok voltak negatív hatással a távol-keleti piacokra is. Hiába módosították ugyanis felfelé a második negyedéves GDP-t, a munkaerőpiacról újabb negatív szám látott napvilágot, illetve a chicagoi beszerzési menedzserindex is a vártnál rosszabbul alakult. Főleg ez utóbbi adat volt meglepően rossz, így a tőzsdéken ismét a pesszimizmus lett úrrá.
A másik fontos negatív esemény egy japán felméréshez kötődik: a kérdőív alapján a szigetország vállalatainak többsége még mindig úgy gondolja, hogy túl sok embert foglalkoztat. Ebből pedig a szakemberek azt a következtetést vonták le, hogy újabb tömeges elbocsátásoktól kell tartani.
Ugyanakkor a felmérések szerint a japán cégek a korábbinál kevésbé pesszimisták, míg Kínában már terjeszkednek a vállalatok. Az elemzők szerint a jelenlegi helyzet lényegesen pozitívabb, mint néhány hónapja, azonban ez kiváló alkalmat kínálhat a tőzsdei befektetőknek, hogy realizálják elért profitjukat.
Az olaj a szerdai nap második felében jelentősen meglódult, majdnem 4 dolláros emelkedés után ismét 70 dollár felett volt egy hordó nyersanyag ára. Csütörtök reggel Ázsiában azonban már egy kis korrekció volt megfigyelhető, visszacsúszott a 70 dolláros szint alá a jegyzés.