Vegyes makroadatok jelentek meg csütörtökön a tengerentúlon, a részvényindexek ennek megfelelően hullámzó teljesítményt nyújtottak. A befektetők továbbra is bizonytalanok, még mindig nem sikerült a kormánynak és a Fed-nek megnyugtatni őket. A pénzügyi szektor problémái az utóbbi napokban kicsit enyhültek, a várható recesszióval kapcsolatos félelmek váltották fel őket.
A Dow Jones ipari index 4,68 százalékos, mintegy 400 pontos emelkedés után 8979 ponton zárta a kereskedést. A mutató a napon belül 816 pontot emelkedett mélypontjához képest, a nap első felében járt 400 pont feletti mínuszban is. A Standard & Poor's 4,25 százalékot javított, míg a Nasdaq 5,49 százalékkal ugrott meg a nap végére.
Csütörtökön jelent meg a tengerentúlon a múlt havi inflációs adat, mely kedvezőbb lett a vártnál: az augusztusi 5,4 százalékról 4,9 százalékra csökkent a pénzromlás üteme, miközben az elemzők 5,1 százalékos adatot vártak. Az ipari termelés viszont nem mutatott ilyen pozitív képet. Főleg a hurrikánok, illetve az autóipari gyárak leállása miatt szeptemberben 2,8 százalékkal csökkent az amerikai ipar teljesítménye, hasonlóra 34 éve nem volt példa.
A mostani helyzetben a befektetők sokkal hevesebben reagálnak a megjelenő makroadatokra, mint máskor, ennek volt köszönhet, hogy az ipari termelés visszaesésének bejelentése után a részvényindexek meredeken lefelé indultak. Később azonban megjött az emberek vásárlókedve, mivel titkon bíznak abban, hogy a részvénypiacokban van annyi erő, hogy magukhoz térjenek.
Az elemzők arra számítanak, hogy a következő időszakban is megmarad a nagy volatilitás a piacon, arra kevés esélyt látnak, hogy tartósan megmaradjon az emelkedő trend. A várakozások szerint a közeljövőben is a vállalati- és makrohírek fogják mozgatni a piacokat, továbbra is heves reakciók várhatók.
A Yahoo árfolyama 10,6 százalékkal emelkedett, mivel ismét felerősödtek a pletykák, melyek szerint a Microsoft felvásárolhatja a céget. A szoftvercég kiadott egy közleményt, mely szerint nem akarják megvenni a Yahoo-t, nem tárgyalnak, ugyanakkor a befektetőket ez nem rettentette el. A Microsoft árfolyama 6,8 százalékkal emelkedett a nap végére.
Az olajár esésének köszönhetően a kiskereskedők, illetve a fogyasztásra termelő cégek is az átlagnál jobban szerepeltek. A Nike sportszergyártó árfolyama 11,1 százalékkal ugrott meg, míg a Macy's 16 százalékkal lett drágább a végére.