Immár negyedik napja optimista hangulat uralkodik a Wall Streeten, bár a technológiai szektornak közben volt egy mínuszos napja, de a Dow és a Standard & Poor's legutóbb múlt csütörtökön zártak gyengüléssel. Legutóbb tavaly tavasszal volt hasonlóra példa, de akkor nem javultak ilyen mértékben az indexek. Szerdán jórészt az okozta az újabb emelkedést, hogy kezdett helyreállni a bizalom a pénzügyi szektor iránt.
A Dow Jones ipari index végül 8726 ponton zárt, ez 2,91 százalékkal volt magasabb a keddi értékénél. A Standard & Poor's 3,53 százalékot javított, míg a nap nyertese a technológiai szektor lett,a Nasdaq index 4,6 százalékkal ugrott feljebb. Az utóbbi négy kereskedési napon a Dow 15,5 százalékkal lódult meg, míg a S&P ennél is nagyobbat, 18 százalékot javított. Utoljára a harmincas évek nagy világválsága idején volt példa hasonlóan nagy négynapos emelkedésre.
A nap első felében gyengültek a mutatók a vártnál rosszabb makroadatok hatására, főleg a tartós fogyasztási cikkekre leadott megrendelésállomány nemvárt visszaesése tartotta vissza a befektetőket a piacról. A kereskedés második felére aztán mégis sikerült pluszban zárni a mutatóknak, miután Barack Obama bejelentette, hogy elnöksége első napjától kezdve a válság megoldásán fog dolgozni, már meg is van erre a terve. A januárban hivatalba lépő elnök igyekezett megnyugtatni a piacot azzal, hogy "a segítség már úton van".
Az elemzők szerint az utóbbi napokban bejelentett állami élénkítőcsomagok hatására az eddiginél lényegesebb pozitívabbra fordult a hangulat a részvénypiacon, ez akár egy komolyabb rally előjele is lehet a következő hetekre nézve. A kedden bejelentett újabb 800 milliárd dolláros állami mentőcsomag például a lakossági és kisvállalati hitelezést próbálja helyreállítani, a lakáshitelek támogatásával az ingatlanpiac talpra állítását is remélik a Bush-kormány vezetői.
Szerdán több gyenge makroadat is megjelent, így valóban kijelenthető, hogy Obama szavai fordították pluszba a tőzsdét. A munkanélküliség recessziós szintre esett vissza, az új lakások értékesítése közel 18 éve nem volt ilyen alacsony, míg a tartós fogyasztási cikkekre leadott megrendelések állománya az utóbbi két év legnagyobb esését mutatta októberben.
A Nasdaq indexet főleg a számítógépgyártók húzták felfelé, az Apple árfolyama 4,6 százalékkal emelkedett, míg a Dell 6 százalékot javított keddi értékéhez képest. A blue chipek nagy része egyébként is javítani tudott: a Citigroup, mely még mindig az állami mentőcsomag hatása alatt van, 16 százalékot javított, míg a Chevron olajcég 4,4 százalékkal zárt magasabban, mint egy nappal korábban.