10 112 ponton fejezte be a kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,22 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értéknél. A hongkongi Hang Seng 0,08 százalékkal feljebb kúszott, míg a Shanghai Composite 0,21 százalékos pluszban zárt. 0,47 százalékkal visszaesett viszont a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piac vezető indexe 0,3 százalékos mínuszt hozott össze.
A negatív hangulat közvetlen kiváltó oka, hogy a Fitch hétfőn egy fokozattal leminősítette a BNP Paribas adósságbesorolását, ezzel pedig ismét felszínre kerültek az európai gazdaságok problémái. A befektetők attól tartanak, hogy az adósságválság lassítja majd a növekedést és nehéz helyzetbe hozza a kontinens bankjait.
A rossz hírek háttérbe szorították a hétvégén bejelentett új kínai devizapolitikát, melynek lényege a jüan rugalmasabb árfolyama. Az elmúlt két évben a kínai kormány a válság miatt rögzítette a nemzeti deviza árfolyamát a dollárhoz képest, hogy az exportőröket támogassa, most azonban úgy látták, hogy tovább nincs szükség erre.
Egyelőre az elemzők sem értenek egyet abban, milyen konkrét hatással lesz az erősebb jüan a kínai gazdaságra, a többség szerint azonban a rugalmasabb árfolyam jó hír Kínának és a világ feltörekvő piacainak.
Kedd reggelre a devizapiacokon a dollár kismértékben gyengült a japán jennel szemben, az euró ellenében viszont kissé erősödött az amerikai fizetőeszköz. Az olaj világpiaci ára a kedvezőtlen hangulatban csökkent, de még így is 77 dollár felett maradt.
Menedzsment Fórum