2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az elmúlt napok szárnyalása után szerdán reggel ismét nagyot esett az OTP árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén, a bankpapírok több mint 8 százalékkal gyengültek a kezdéskor. Az újabb esés jórészt a Merrill Lynch jelentős leminősítésének köszönhető, a BUX index 4,22 százalékos mínuszban állt a nyitás után nem sokkal.

A mai reggel ismét azt bizonyította, mennyire sebezhető az OTP, hiszen miután a Merrill Lynch 7500 forintról 4800 forintra csökkentette a részvények célárát, több mint 8 százalékkal szakadtak be a papírok a tőzsdén. Az elemzők éppen arra hivatkozva módosították ilyen jelentősen a célárat, hogy szerintük a magyar bank rendkívül sebezhető, ezt támasztja alá a múlt heti szakadás is.

A BUX index reggel 4,18 százalékos mínuszban volt nem sokkal a nyitás után, az esés jórészt az OTP-nek volt köszönhető. A bankpapírok 8,31 százalékos gyengülés után 4081 forintot értek, ez jórsézt a Merrill leminősítésének volt köszönhető. Egy kis korrekció már várható volt a papírban az elmúlt napok szárnyalása után, de ekkora esésre senki sem számított. A papír 10 óra előtt elérte a 10 százalékos esést. A technikailag fontos szintnek számító 4000-es szint is elesett. Néhányan attól tartanak, hogy ezt követően ismét a komolyabb zuhanás jöhet.


A Mol 4,22 százalékot bukott a nyitás utáni fél órában, 13 400 forintba kerültek az olajpapírok, míg a Magyar Telekom 2,78 százalékos esés után a 700 forintos támasznál állt. A gyógyszerpapírok vegyesen kezdték a napot: az Egis 3,42 százalékkal gyengült az első percekben, a Richter viszont kismértékben erősödni tudott.

A Merrill Lynch azzal magyarázza az OTP-célár 36 százalékos csökkentését, hogy hazánkban a bankszektor a környező országoknál is nagyobb kockázatot vállalt, mivel a hitelek mindössze 44 százaléka van hazai devizában. Az OTP esetében súlyosbítja a helyzetet, hogy az utolsó hetekben már a hitelek 20-30 százalékát japán jenben folyósította, ami az egyik legmegbízhatatlanabb deviza a piacon.

Összefoglalva tehát az elemzőcég szakemberei azt valószínűsítik, hogy jelentősen romlik majd az OTP eredménye, főleg a kockázatos devizahitelek miatt. Éppen erre alapozzák azt a véleményt is, hogy a magyar bank rendkívül sebezhető.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!