2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kedden újra negatív hangulat jellemezte a vezető ázsiai részvényindexeket, főleg a kínai piac esett nagyot. A befektetők kíváncsian várják a hét második felében megjelenő fontos japán és amerikai makroadatokat, melyek jelentősen befolyásolhatják majd az irányt.

9570 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,27 százalékkal maradt el a hétfői értéktől. A hongkongi Hang Seng 1,07 százalékkal esett vissza, a Shanghai Composite pedig 3,33 százalékos bukással zárt. 1,4 százalékkal visszaesett a dél-koreai Kospi, miközben a tajvani piacon 1,03 százalékos volt a mínusz.

A kínai piac hatalmas esése annak volt köszönhető, hogy a világ legnagyobb új részvénybevezetésére készülnek a távol-keleti országban. Az Kínai Mezőgazdasági Bank (Agricultural Bank of China) a tervek szerint 23,2 milliárd dollár értékben bocsátana ki részvényeket, így a céget bevezetnék a tőzsdére. A befektetők most attól tartanak, hogy a hatalmas új kibocsátás elszívja a pénzt a többi részvénytől.

A piacok a hét második felében megjelenő fontos makroadatokra várnak jelenleg: a Bank of Japan csütörtökön hozza nyilvánosságra felmérését az üzleti bizalomról, a várakozások szerint romlott a mutató az utóbbi időszakban. Az Egyesült Államokban pénteken közlik a hatóságok a júniusi munkanélküliségi adatokat, a szakemberek attól tartanak, hogy a tartósan magas munkanélküliség visszaveti a fogyasztást a tengerentúlon, ez pedig az ázsiai exportcikkekre is negatív hatással lehet.

Japánban kedden jelentek meg gyenge makroadatok, melyek szintén hozzájárultak a negatív hangulathoz: a gyenge export miatt a gyáripari megrendelések visszaestek, a háztartások fogyasztása csökkent, a munkanélküliség pedig sorozatban harmadik hónapban emelkedett.

A devizapiacokon a dollár gyengült a japán jennel szemben, az euró viszont tovább esett, így kedd reggel már csak 1,2260 körül állt a keresztárfolyam. Csökkenésnek indult az olaj ára is a távol-keleti árupiacokon, kedd reggel 77,52 dollárt kellett fizetni egy hordó nyersolajért.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!