9570 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,27 százalékkal maradt el a hétfői értéktől. A hongkongi Hang Seng 1,07 százalékkal esett vissza, a Shanghai Composite pedig 3,33 százalékos bukással zárt. 1,4 százalékkal visszaesett a dél-koreai Kospi, miközben a tajvani piacon 1,03 százalékos volt a mínusz.
A kínai piac hatalmas esése annak volt köszönhető, hogy a világ legnagyobb új részvénybevezetésére készülnek a távol-keleti országban. Az Kínai Mezőgazdasági Bank (Agricultural Bank of China) a tervek szerint 23,2 milliárd dollár értékben bocsátana ki részvényeket, így a céget bevezetnék a tőzsdére. A befektetők most attól tartanak, hogy a hatalmas új kibocsátás elszívja a pénzt a többi részvénytől.
A piacok a hét második felében megjelenő fontos makroadatokra várnak jelenleg: a Bank of Japan csütörtökön hozza nyilvánosságra felmérését az üzleti bizalomról, a várakozások szerint romlott a mutató az utóbbi időszakban. Az Egyesült Államokban pénteken közlik a hatóságok a júniusi munkanélküliségi adatokat, a szakemberek attól tartanak, hogy a tartósan magas munkanélküliség visszaveti a fogyasztást a tengerentúlon, ez pedig az ázsiai exportcikkekre is negatív hatással lehet.
Japánban kedden jelentek meg gyenge makroadatok, melyek szintén hozzájárultak a negatív hangulathoz: a gyenge export miatt a gyáripari megrendelések visszaestek, a háztartások fogyasztása csökkent, a munkanélküliség pedig sorozatban harmadik hónapban emelkedett.
A devizapiacokon a dollár gyengült a japán jennel szemben, az euró viszont tovább esett, így kedd reggel már csak 1,2260 körül állt a keresztárfolyam. Csökkenésnek indult az olaj ára is a távol-keleti árupiacokon, kedd reggel 77,52 dollárt kellett fizetni egy hordó nyersolajért.
Menedzsment Fórum