3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az ázsiai piacok jelentősen erősödtek a nap első felében, később azonban a befektetők egy része kivette profitját, illetve ismét előtérbe kerültek a vállalatok eredményeivel kapcsolatos félelmek. A végére csak a japán tőzsde tartotta magát, a Nikkei 7,7 százalékos pluszban zárt szerdán reggel.

Az amerikai részvénypiacok keddi szárnyalása után Ázsiában is megjöttek a vevők a piacra, szerdán a nap első felében szinte mindegyik vezető index jelentősen erősödött. A kereskedés végére szinte csak a japán tőzsde tartott ki, a többi piacon a befektetők profitrealizálásba kezdtek. Az emelkedést támogatta, hogy a befektetők újabb kamatcsökkentést várnak az amerikai és a japán jegybanktól is.

A japán Nikkei 225 index 8211 pontig emelkedett, ez 7,74 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. Az index közel 600 pontos emelkedése egyedülálló volt Ázsiában, a többi mutató vegyesen szerepelt. A hongkongi Hang Seng 1,36 százalékos mínusszal zárta a szerdai kereskedést, míg a Shanghai Composite 2,29 százalékkal esett vissza.


A szerdai emelkedés elsősorban az amerikai piacok kedd esti meglódulásának volt köszönhető, miután a Wall Streeten megjelentek a vevők, a többi tőzsdén is pozitív hangulat uralkodott. A kereskedés második felében aztán elkezdődött a profitrealizálás Ázsiában az elmúlt napok emelkedése után, ez lökte mínuszba a legtöbb mutatót.

Az elemzők arra számítanak, hogy a Fed szerda este újabb 50 bázispontos kamatcsökkentést jelent be, így 1 százalékra mérsékli az alapkamatot. A szakemberek szerint pénteken a Bank of Japan is tovább mérsékelheti az amúgy sem magas 0,5 százalékos kamatszintet. A legtöbb elemző úgy véli, hogy részben a kamatcsökkentési várakozások támogatták a tőzsdék emelkedését is. Emellett a Wall Street emelkedése rávilágított arra, mennyire túladottá váltak a papírok az utóbbi időben, ez pedig rögtön meghozta a befektetők vásárlókedvét.

A jen gyengülése miatt az exportra termelő cégek részvényei is népszerűek voltak a tőzsdén. A Toyota például 10,4 százalékkal drágult Tokióban, míg a Honda annak ellenére ugrott 18 százalékot, hogy kedden a cég bejelentette: negyedéves profitja 41 százalékkal esett vissza, ezzel együtt csökkentette éves eredményvárakozásait az autógyár.

A pénzügyi cégek is erősödni tudtak, igaz elmaradtak a többi vállalat szárnyalásától. A legnagyobb japán bank, a Mitsubishi UFJ részvényei például 4,4 százalékkal lettek drágábbak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!