A vártnak megfelelően emelkedett reggel a BUX index, melyet főleg a Mol és az OTP repített feljebb. A bank ma közölte második negyedéves eredményeit, melyek jobbak lettek a vártnál, míg a Molt a tegnapi zuhanás utáni korrekció és az emelkedő olajár húzhatják feljebb. Délelőtt fontos makroadatok jelennek meg Európában, a nap második felében pedig az amerikai inflációs adatok adhatják meg az irányt.
20 580 pontig erősödött a BUX index a kereskedés elején, ez 1,58 százalékkal volt magasabb tegnapi értékénél. A forgalom viszonylag magas volt, az első néhány órában 4,5 milliárd forint értékben kereskedtek. A vezető papírok mindegyike emelkedéssel tudott nyitni. A Mol a tegnapi 5,6 százalékos zuhanás után ma reggel 1,48 százalékkal drágult, 17 100 forinton állt délelőtt. Az OTP a kedvező gyorsjelentés után 2,19 százalékkal lódult meg, 6950 forintot ért. A Magyar Telekom minimális drágulás után 791 forinton állt.
Erősödéssel kezdtek a gyógyszergyártók részvényei is: az Egis kismértékű emelkedéssel nyitott, a Richter pedig 2,5 százalékkal lett drágább néhány óra alatt.
Az OTP ma reggel közölte második negyedéves eredményeit, melyek rekordokat tartalmaztak. A 129,6 milliárd forintos első negyedéves nettó eredmény közel 30 százalékkal magasabb a tavalyi év hasonló időszakában tapasztalttól. Szintén ma reggel jelent meg a magyar gazdasági növekedés második negyedéves adatának első becslése, mely 2,2 százalékos növekedést tartalmazott, ez szintén kedvezőbb a vártnál.
Délelőtt jelent meg a német gazdaság növekedésének második negyedéves adata, majd magyar idő szerint tizenegy órakor közlik az eurozóna növekedési statisztikáját. A német gazdaság 0,5 százalékkal esett vissza a második negyedévben, az eurozónától is csökkenést várnak a szakemberek.
A tengerentúlon ma délután jelennek meg a múlt havi inflációs adatok, melyek az elemzői konszenzus szerint további emelkedést mutathatnak a júniusi 5 százalékos pénzromlás után. Ugyanakkor sokan arra figyelmeztetnek, hogy az infláció könnyen okozhat pozitív meglepetést is, mivel július második felében már valamelyest mérséklődtek az üzemanyagárak. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított maginfláció maradhat 2,4 százalékon június után.
A tegnapi drágulás utána ma délelőtt tovább emelkedett az olaj ára, a 117,14 dolláros árfolyam 1,14 dollárral volt magasabb a tegnapinál. A kedvező GDP-adat ellenére a forint nem tudott jelentősen erősödni az euróval szemben, délelőtt 237,55 forintba került egy euró a devizapiacon.
A nyugat-európai piacokon is pluszban kezdtek az indexek a tegnapi gyengülés után. A francia CAC 40 index 0,88 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 1,28 százalékkal emelkedett, a DAX pedig 0,52 százalékot javított.