A hongkongi tőzsde Hang Seng indexe szinte hajszálra ugyanott zárt, ahol egy nappal ezelőtt, míg a kínai Shanghai Composite 0,03 százalékkal araszolt feljebb. A dél-koreai Kospi 0,32 százalékkal gyengült, a tajvani tőzsdén pedig 0,34 százalékos volt a lecsorgás. Tokióban szünnap miatt zárva tartott a részvénypiac csütörtökön.
Az európai országok adósságválsága továbbgyűrűzött szerdán is, miután Görögország és Portugália után ezúttal Spanyolországot minősítette le a Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő. A cég szakemberei elsősorban a gyenge növekedési kilátásokkal indokolták a spanyolok negatív megítélését. A befektetők egy része attól tart, hogy a leminősítések miatt megdrágul az európai országok finanszírozása, ismét kiszáradnak a hitelpiacok, ezzel pedig az adósságválság veszélyezteti a már kibontakozó gazdasági növekedést.
A hangulatot javította, hogy a Fed ismét kijelentette, hogy még sokáig alacsonyan kívánja tartani az alapkamatot. Kétnapos kamatdöntő ülésének végén az amerikai jegybank úgy vélekedett, hogy a munkaerőpiac kezd talpra állni és az ingatlanpiacon is javulás figyelhető meg, ennek ellenére továbbra is szükség van az alacsony kamatszintre.
Németország, az IMF és az EKB szerda este közösen tartottak sajtóértekezletet, melyen kijelentették: Görögország hamarosan megkapja a már megszavazott 45 milliárd eurós mentőcsomagot, mely egy hároméves program része lesz. A program részleteiről egyelőre keveset tudni, egyes hírek szerint a görögök összesen 120 milliárd euróra számíthatnak.
A befektetők azonban nem fogadták kitörő örömmel a bejelentést, hiszen egyelőre továbbra is csak szavakban létezik a mentőcsomag, másrészt pedig egyre többekben merül fel a kérdés, hogy képes lesz-e Európai finanszírozni az összes bajba jutott országot hasonló mértékben.
Menedzsment Fórum