2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az EKB valószínűleg nem csökkent a következő egy hónapban kamatot, és az európai adósságválság kapcsán is pozitív hírek láttak napvilágot, így megtorpant az euró zuhanása. A devizapiacokon kedden leginkább kivárás figyelhető meg, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (288,00 – 291,00): A tegnapi nap a stabilizáció jegyében telt: az EUR/HUF árfolyama a reggeli 292,30 után délután 290 köré állt be, a másodpiaci állampapírhozamok is estek valamelyest, főleg a hosszabb kötvények esetében. A BUX-index stagnált a pénteki záróértékéhez képest, az OTP részvényárfolyamának mélyrepülése emelkedéssel korrigált a nap második felében. Azt még nem tudni, hogy ez átmeneti megálló vagy trendforduló lesz, mindenesetre az óvatosság nem árt. A lengyel kormány és a lengyel jegybank közös fellépése a zloty gyengülése ellen áttételesen hatott a forintra is, és persze pozitív hatással volt a stabilizációra az IFO-index vártnál jobb értéke, valamint az ECB kora délutáni nyilatkozata, miszerint fontolóra veszik az általános kötvényvásárlási program újraindítását. A mai reggel halvány erősödéssel indul, de a 288,50-es szintet egyelőre nem sikerült tartósan áttörnie az euró/forint árfolyamának.

EUR/USD (1,3450 – 1,3580): Megtorpanni látszik az EUR/USD árfolyamának mélyrepülése is, az elmúlt napokban 1,34-1,36 között konszolidálódott az árfolyam. Az ECB néhány döntéshozója a minap már kamatcsökkentésről nyilatkozott a romló piaci környezetre hivatkozva, de a központi bank október végén leköszönő elnöke még nem tett semmilyen utalást arra vonatkozólag, hogy lazítanának a monetáris politikán. Az egy hét múlva esedékes kamatdöntő ülés után talán többet megtudhatunk a jövőbeli kamatpályáról, de valószínűleg Trichet úr nem fog a hátralévő 1 hónapjában ilyen irányváltásról szóló stratégiát felvázolni. Az EFSF alap bővítése megoldás lehet, de nincs politikai összhang a tagországok között. Az alap bővítése esetén Németország nagy valószínűséggel elvesztené a legjobb adósnak járó besorolását a hitelminősítőknél. Kivárás lehet tehát a jellemző a mai napra, annak kicsi a valószínűsége, hogy tartósabban áttörné az 1,36-os szintet az EUR/USD.

CHF/HUF (236,00 – 239,00): A tegnapi Tízórait idéznénk: "Nyugalom honol a CHF/HUF piacán: 291 290 körüli EUR/HUF árfolyam + 1,22-es EUR/CHF kurzus 237-238-as frank / forint keresztárfolyamot eredményez."
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!