Az orosz tőzsde már a nyitás után komoly zuhanásba kezdett, a nap második felében aztán folytatta a szakadást. A zárásra a Micex index 18,6 százalékkal, míg az RTS index 19,1 százalékkal gyengült pénteki értékéhez képest. A minden eddiginél nagyobb esés annak volt betudható, hogy a hétvégén Európában is megjelentek a hitelválság komolyabb következményei, a nyersanyagárak pedig zuhantak.
A gazdasággal kapcsolatban nőttek a kételyek, az elemzők még mindig arra számítanak, hogy a 700 milliárd dolláros amerikai mentőcsomag ellenére jelentősen le fog lassulni a világgazdaság, sőt a legtöbben recessziót jósolnak. Ez pedig különösen érzékenyen érintené az orosz gazdaságot, mely a jelentős nyersanyagkészletek miatt nagyban függ az olaj és más termékek világpiaci árától.
Szeptemberben az orosz piac három nap alatt 25 százalékot bukott, akkor több napra felfüggesztették a kereskedést Moszkvában. Ma napközben szintén többször leállították a kereskedést hosszabb-rövidebb időre a nagy veszteségek miatt.
Az orosz tőzsde sokáig töretlenül fejlődött az olajárak emelkedése miatt, azonban a nyár közepén a hitelválság mélyülése jelentősen lelassította az orosz részvényárfolyamok emelkedését. Az olaj már közel 40 százalékot veszített júliusi csúcsához képest, ma délután 90 dollár alá esett a nyersanyag hordónkénti ára. A moszkvai RTS index májushoz képest már 64 százalékot veszített.
Európához hasonlóan Oroszországban is a bankok vezették ma az esést. Az állami tulajdonú Sberbank árfolyama 16,6 százalékkal esett vissza a kereskedés végére, míg a VTB BAnk 24,5 százalékkal ért kevesebbet, mint pénteken. A Norlisk Nickel bányatársaság 30,1 százalékkal zuhant vissza a nikkel világpiaci árának csökkenése miatt, míg a Rosneft olajtársaság 24 százalékkal lett olcsóbb.