A múlt hét végén már megjelentek olyan hírek, hogy a Citigroup bajba kerülhet a részvények árfolyamának zuhanása miatt, ezért pénteken a vállalat menedzsmentje válságértekezletet tartott.Vasárnap aztán az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy hajlandó megmenteni a bankóriást, ennek ellenére a pénzügyi részvények kimondottan gyengén szerepeltek Ázsiában.
A Shanghai Composite index hétfőn reggel 3,51 százalékkal esett vissza, a Hang Seng 1,13 százalékot esett Hong Kongban, míg a dél-koreai Kospi index 3,35 százalékot veszített értékéből.
Az ázsiai mutatók nem tudták követni az amerikai tőzsdék pénteki rallyját, a hét utolsó napján a Wall Street több mint 5 százalékkal ugrott meg, miután Barack Obama leendő elnök bejelentette, hogy Timothy Geithner, a New York-i Fed elnöke lesz a pénzügyminisztere. Vasárnap azonban a kormány bejelentette, hogy kidolgozott egz tervet a Citigroup megmentésére, hajlandó megmenteni a bankóriást. A terv szerint az állam 20 milliárd dollár értékű részvénycsomagot vesz a cégben, továvábbi több száz milliárd dollárért pedig garantálja a megbízhatatlan hiteleket.
A szakemberek szerint a kormány azért nem hagyta veszni a Citigroupot, mert az egyik legnagyobb amerikai bank bedőlése a teljes pénzügyi szektort a mélybe taszította volna. A General Motorshoz hasonlóan úgy vélik, hogy a vállalat túl nagy ahhoz, hogy hagyják elbukni, ebből a mentőcsomagból sokan arra következtetnek, hogy végső esetben a GM is állami mentőövet kaphat.
A befektetők fontos makroadatok megjelenésére várnak Amerikában, a héten jelentős lakáspiaci adatokat közölnek, valamint a GDp harmadik negyedéves adatának felülvizsgálata is megjelenik.
A Távol-Keleten hétfőn reggel főleg a bankok estek vissza, az állami mentőöv ellenére a Citigroup problémái elrettentik a befektetőket. Az HSBC árfolyama 2 százalékkal esett a hongkongi tőzsdén. A Commonwealth Bank of Australia 2,9 százalékkal gyengült, míg a KB Financial Group 4,2 százalékkal lett olcsóbb a dél-koreai tőzsdén.