4p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Vannak, akik az Európai Kisvállalkozási Törvényt (EKT)'' papírtigrisnek tartják'', amely gyenge ahhoz, hogy tényleges változást tudjon hozni a kis- és középvállalkozások (kkv) életében. '''''A közép-, kis- és mikro vállalkozások érdekérvényesítő képessége nem csak Magyarországon, de az Európai Unió szintjén is jóval kisebb mértékű, mint amilyen mértékben az indokolt lenne, a multik előnyre tettek szert...'''''

Dr. Vereczkey Zoltánt, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara alelnökét az Európai Kisvállalkozói Törvényről, valamint a magyar kis- és középvállalkozások jövőjéről kérdezte a HÍREXTRA.

Vannak, akik az Európai Kisvállalkozási Törvényt (EKT) papírtigrisnek tartják, amely gyenge ahhoz, hogy tényleges változást tudjon hozni a kis- és középvállalkozások (kkv) életében. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szerint is az?(A „Small Business Act”, SBA, az Európai Kisvállalkozási Törvény angol neve)

Sajnálatos módon a közép-, kis- és mikro vállalkozások érdekérvényesítő képessége nem csak Magyarországon, de az Európai Unió szintjén is jóval kisebb mértékű, mint amilyen mértékben az indokolt lenne. Jól tudjuk, hogy a multinacionális nagytőke ezen a területen a liberális eszmék hirdetésével rendkívüli előnyökre tett szert. A kkv-kal foglalkozó nemzeti és Európai Uniós intézkedések elsősorban PR jellegűek. Ezalatt azt értem, hogy nagyon sokat beszélünk róla, de rendkívül csekély ezen program hatásfoka.

A liberális, illetve neoliberális "eszmék" a korlátozások szinte teljes letörését, a piac önszabályozását hirdetik, az úniós országok önvédelmi lehetőségeit minimálisra csökkentik, protekcionizmus tekintve mindent, ami a hazait előnyben részesítené...
Ezért kellett például a hipermarketekkel önkorlátozási formában megállapodni.



A kkv-k helyzetét Magyarországon csakis a magyar kormány és egy általa végrehajtott komoly gazdaságpolitikai fordulat tudná csak javítani.

Az ellenzék - nevezetesen a Fidesz és a KDNP korábban is az adók és járulékok mérséklésétől várja a fordulatot... Ehhez nyilván ki kell fehéríteni a szürke és a fekete gazdaságot, el kell zárni az adóelkerülési lehetőségeket.
Vegyük figyelembe, hogy a közös teherviselés KÉTSZÁZÉVES törekvés, amely eredetileg a nemesség kiváltságainak megszüntetését értette ezen.
A nemesség ugyanis elveszítette a haza védelmében betöltött szerepét addigra.

De a fekete gazdaság szereplői, az "éjszaka császárai" és hasonló megfogalmazásokkal ábrázolt rétegek legfeljebb védelmi pénzt szednek.. vagy más a bűncselekmények határát súroló tevékenységet - jobb esetben számla nélküli szolgáltatást vagy csempészetet - lepleznek.

A szövenyes érdekek eddig zátonyra futtattak minden komoly "kifehérítési" törekvést. Nem kívánunk kirívó esetekkel foglalkozni, amelyek bírósági szakaszba kerültek, mivel feltehetően a jéghegy csúcsát láthatjuk!


Nemcsak arról van szó, hogy a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások túladóztatottak, hanem elsősorban arról, hogy a neoliberális gazdaságpolitika súlyos hibáiból sem vagyunk hajlandóak okulni és az adók és járulékok emelése helyett egy patrióta gazdaságpolitikát meghirdetni. Tudomásul kell venni, hogy a nemzetállamok liberális gazdaságpolitikát várnak el a másiktól, azonban saját hazájukban a honos vállalkozások jogszabályi keretek között még megengedett protekcionizmusát hajtják végre.

MAGYARUL - a globális világban az erős országok érdekérvényesítő képessége megakadályozza az egyenlő mércével történő mérést!
Tehát a belső állapotok rendbehozása és a külső érdekérvényesítés együtt viheti sikerre a SZABAD VÁLLALKOZÁST... legalábbis a nagyhal-kishal probléma kiiktatását?
Nem, ilyen naivak ne legyünk, de legalább esélyt kellene adni a hazaiaknak, a kicsiknek is...

A gazdasági verseny a recesszió időszakában még élesebben zajlik, mint konjunktúra idején. A magas költséggel dolgozó, bizonytalan piaccal rendelkező vállalkozások könnyen elvérezhetnek. Recesszió időszakában a tőkekoncentráció felgyorsul és csak az erősek maradnak életben.

Az EKT nem rossz, de hiányos...- mondja tehát Vereczkey. Annak kiegészítése, helyes alkalmazása tenné lehetővé, hogy a kkv szektor fenmaradjon, így nem sok jóra számíthatnak?!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!