9653 ponton állt a csütörtöki kereskedés második felében a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,73 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 0,05 százalékkal gyengült, míg a Shanghai Composite 0,33 százalékot veszített értékéből. 0,3 százalékos mínuszba csúszott vissza a dél-koreai Kospi is, a tajvani piacon pedig 0,45 százalékos volt a gyengülés.
Az utóbbi hetekben világszerte volatilis volt a kereskedés a legfontosabb piacokon, hiszen szinte naponta jelentek meg pozitív vagy éppen negatív hírek a recessziót illetően. Legutóbb Amerikában a szolgáltató szektor és a magánszféra munkahelybővülése okozott optimista hangulatot.
A befektetők többsége azonban leginkább a pénteken megjelenő munkanélküliségi adatokat várja a tengerentúlról, addig többnyire óvatos kereskedésre lehet számítani. Ha jók lesznek az adatok, akkor talán az adhat majd egy komolyabb pozitív lökést a világ tőzsdéinek.
Segítette a hangulatot, hogy a Toyota csütörtökön közölte második negyedéves eredményét, mely az év elején elszenvedett veszteség után ismét profitot mutatott. A japán autógyár 2,2 milliárd dolláros nyereséget ért el, az idei évre vonatkozó előrejelzését pedig tíz százalékkal megemelte. A Toyota-papírok 1,1 százalékkal erősödtek a piacon a bejelentés után, míg a versenytársak közül a Honda 2,1 százalékkal, a Nissan pedig 2,5 százalékkal kapaszkodott feljebb.
A devizapiacon a dollár gyengült a japán jennel szemben, az euró ellenében viszont javítani tudott az amerikai fizetőeszköz. Az árupiacon kismértékben csökkent az olaj jegyzése, de még így is több mint 82 dollárt kellett fizetni egy hordó nyersanyagért.
Menedzsment Fórum