A keddi ÁKK aukción soha nem látott mélységbe süllyedt a 3 hónapos kincstárjegyek átlaghozama. Azok ugyanis erősen megközelítették a lélektani 1 százalékos szintet, miután élénk kereslet mellett 1,05 százalék lett. Ennek köszönhetően a másodpiacon még ennél is közelebb került ez a szint, ugyanis 1,02 százalékos hozam alakult ki, amelyre eddig szintén nem volt még korábban példa. Bár a jegybanki betétekből elsősorban "forró pénzek" távoznak, érdekesség, hogy a hosszabb lejáratoknál ennek a tőkeallokációnak nincs kézzelfogható nyoma.
Nyugodt napot zárt a forint piaca, a magyar fizetőeszköz kismértékben erősödött az euróval és a frankkal szemben, míg a dollár ellenében gyengült. Az európai fizetőeszköz kurzusa kora este 311,60 volt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 106,36 pontos, 0,49 százalékos csökkenéssel, 21 693,46 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 5,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője a reggeli nyugtalanságot követően, stabilizálódónak nevezte az európai értékpapírpiacokat, így a BÉT-et is. Az OTP fél százalékos erősödését a nemzetközi trenddel magyarázta, miután a piacon délután megindult a bankpapírok iránti kereslet. Ugyanakkor a Richter több mint három százalékot esett, miután az új készítményének amerikai jóváhagyása három hónapot késik. A Mol alacsony forgalma miatt nincs jelentősége az árfolyam-csökkenésnek - tette hozzá a vezető elemző.
A Mol 100 forinttal, 0,69 százalékkal 14 350 forintra csökkent, 510,2 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 26 forinttal, 0,48 százalékkal 5421 forintra erősödött, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott 409 forintot ért, forgalma 286,0 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 3,19 százalékkal 4250 forintra esett, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
mfor.hu/MTI