3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A vártnál gyengébb adatok láttak napvilágot tegnap Amerikában a használt lakások értékesítéséről, ráadásul az olajár csökkenése is megállt. Mindezeknek köszönhetően a Dow Jones index 2,43 százalékos mínusszal zárt.

Az elmúlt napokban makroadatok híján a vállalati eredmények mozgatták a piacot, a kedvező híreknek és az olajár esésének volt köszönhető a részvénypiacok erősödése. Tegnap aztán megjöttek a makroadatok, melyek meghozták az esést is. A használt lakások eladása tízéves mélypontra esett vissza a múlt hónapban, ráadásul a heti munkanélküliségi adatok is rosszabbak lettek a vártnál. Az olaj ára sem tudott tovább csökkenni, így nem volt, ami optimizmust vigyen a piacra.

A Dow Jones ipari index 11 349 ponton fejezte be a napot, ez 2,43 százalékkal marad el szerdai értékétől. A többi vezető index is jócskán visszaesett: a Standard & Poor's 2,31 százalékot bukott, a Nasdaq pedig 1,97 százalékot veszített értékéből.

A használt lakások értékesítése 2,6 százalékkal esett vissza egyetlen hónap alatt, ez az utóbbi tíz év leggyengébb adata. Az elemzők 1 százalékos csökkenést vártak júniusra. A rossz hír a tőzsdén főleg az építőipari cégeket érintette, de a pénzügyi szektor is kivette részét az esésből.

A tőzsdék tegnapi visszaesése ismét bizonytalanságot vitt a tengerentúli piacokra, főleg a pénzügyi szektorral kapcsolatban erősödtek fel a félelmek a befektetők körében. Az olaj ára az elmúlt két hétben több mint 20 dollárral esett vissza, míg két hete pénteken 147 dollár felett döntött rekordot a nyersanyag, tegnap 1,05 dolláros drágulás után 125,49 dolláron zárt.

A pénzügyi szektor képviselői tegnap korrigálták az elmúlt hetek emelkedését, szinte minden jelentős cég papírjai zuhantak. A Washington Mutual 13 százalékkal lett olcsóbb a szerdai 20 százalékos bukás után. A cég a héten 3 milliárd dolláros veszteségről számolt be a második negyedévet illetően. A Citigroup tegnap 9,8 százalékkal esett vissza, a Merrill Lynch 14 százalékot veszített értékéből, a Wachovia pedig 11 százalékot bukott.

A Ford tegnap jelentette be második negyedéves eredményeit. Az autógyár 8,67 milliárd dolláros veszteséget produkált a június végén lezárult negyedévben, elsősorban annak volt köszönhető a rekordveszteség, hogy visszaesett a cég termékeinek ára. A Ford-részvények a kereskedés végére 15 százalékot veszítettek.

A vezető ázsiai indexek eséssel reagáltak az amerikai piacok zuhanására ma reggel. A japán Nikkei 225 index 1,96 százalékot veszített értékéből, a Hang Seng 1,93 százalékot bukott, a Shangahi Composite pedig 0,92 százalékkal esett vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!