Az elmúlt három hónap legalacsonyabb pontján zárt pénteken a Dow Jones ipari index miután újabb negatív hírek jelentek meg a pénzügyi szektorról és az autógyárakról, az olaj ára pedig ismét emelkedett. A Merrill Lynch a hét utolsó kereskedési napján leminősített több regionális bankot, míg a Citigroup újabb veszteségleírásokat helyezett kilátásba. Emellett a Washington Mutual 1200 ember elbocsátását jelentette be, a Moody's pedig leminősítette a két legnagyobb kötvénybiztosítót.
A Dow Jones ipari index végül több mint 200 pontos esés után 11 842 ponton zárta a kereskedést pénteken, utoljára március közepén fordult elő, hogy a 12 000-es lélektani határ alatt fejezett be egy napot a mutató. A Standard & Poor's 1,85 százalékkal gyengült délutánra, míg a technológiai szektor által uralt Nasdaq 2,27 százalékot bukott. A teljes múlt héten a Dow 3,78 százalékos mínusszal zárt, a Standard & Poor's 3,1 százalékot veszített, míg a Nasdaq 1,97 százalékkal esett vissza.
Az olaj ára csütörtökön majdnem 5 dollárral csökkent, miután Kínában megemelték az államilag szabályozott üzemanyagárakat, pénteken viszont visszapattant a nyersanyag árfolyama: 2,69 dolláros drágulás után 134,62 dolláron zárt. A befektetők már a hétvégi olajcsúcsra koncentráltak, ahol a világ vezető olajtermelői tanácskoztak a magas ár megfékezéséről.
Jelentős makroadat nem jelent meg pénteken a tengerentúlon, ennek is volt köszönhető, hogy a vállalati hírek és az olajár befolyásolták a kereskedés irányát. További negatív hír volt, hogy elemzőcégek több autógyártót is leminősítettek péntek délután, ezzel úgy tűnik, hogy folytatódik a szektor mélyrepülése.
A vezető ázsiai indexek jórészt eséssel kezdtek ma reggel: a japán Nikkei 225 index 0,61 százalékot veszített, a hongkongi Hang Seng minimális mértékben erősödni tudott, míg a Shanghai Composite 1,71 százalékkal gyengült.